Sztuczne witaminy

Czy preparaty witaminowe stosowane w codziennej diecie są dobrym rozwiązaniem dla naszego organizmu?

Rola w organizmie
Nie od dziś wiadomo, że witaminy pełnią niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu – bez nich nie tylko mielibyśmy upośledzone wiele funkcji życiowych, ale prędzej czy później prowadziłoby to do śmierci. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko niedobór witamin jest szkodliwy – również ich nadmiar może przynieść ze sobą niepożądane skutki zdrowotne dla organizmu.

Dobry preparat witaminowy

Zakup dobrego preparatu witaminowego nie jest dzisiaj żadnym problemem -w niemal każdej aptece stacjonarnej, czy tez internetowej znajdziemy preparaty różniące się nie tylko składem, ale również dawkami konkretnych witamin. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z danym preparatem witaminowym i sprawdzić czy rzeczywiście jesteśmy jego adresatem – zupełnie innej dawki witamin potrzebuje kobieta w ciąży, innej pracownik fizyczny na budowie czy informatyk siedzący cały dzień przy biurku.

Każdy taki preparat powinien mieć na opakowaniu, czy też w ulotce informacyjnej wewnątrz dokładny skład i swoje przeznaczenie. Nie oznacza to jednak, że stosując nieodpowiedni preparat szybko nabawimy się nadmiaru witamin w organizmie – różnica między minimalnym, a maksymalnym stanem danej witaminy w naszym ciele jest naprawdę duża!

Sztuczne, czy naturalne witaminy?

Jeżeli mamy możliwość jedzenie świeżych warzyw i owoców codziennie – róbmy to. Są to bowiem najlepsze źródła witamin dla naszego organizmu, a tym samym taką prostą czynnością jak dołożenie jabłka do drugiego śniadania możemy sprawić, że nasz organizm będzie funkcjonował znacznie lepiej. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości – zdecydujmy się na dobry preparat witaminowy oparty na sztucznej syntezie witamin.

Dodaj komentarz