Dieta na chandrę

0
6498

Nie każdy z nas ma codziennie wspaniałe poranki i budzi się pełen energii do życia. Zwłaszcza jesienią można zaobserwować taki nastrój, większość osób określa ten stan jako chandra, i z pewnością nie jest on niczym przyjemnym. Dlatego należy z nią walczyć wszelkimi możliwymi sposobami. Na szczęście istnieje na nią specjalna dieta, która bardzo prawdopodobnie poprawi nam nastrój.

Dzięki tej diecie nie tylko będziemy uśmiechnięci, energiczni, ale także szczupli i zdrowi. Jej bardzo ważnymi elementami są koktajle owocowe. Bardzo słodkie i smaczne mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Koktajle mogą być wykonane zarówno z owoców jak i warzyw. Wybór smaku zależy od preferencji kulinarnych przyrządzającej go osoby. Są one swoistym bombami witaminowymi, które na pewno pozwolą nam bardzo szybko nabrać energii i stanąć na nogi.

Nasz organizm w takie dni bardzo odczuwa brak cukru we krwi po śniadaniu. Najlepiej jest więc zaspokoić go gorzką czekoladą lub kubkiem z gorącym i apetycznie słodkim kakao. Bardzo ważne jest także spożywanie pieczywa pełnoziarnistego. Pieczywo z ziarnami zbóż posiada bardzo duże ilości błonnika i jest bardzo smaczne. Warto spożywać ryby. Są one bardzo lekkie, posiadają białko i co najważniejsze nie mają szkodliwych tłuszczy. Poza tym dość ważne jest także to, aby jeść w miarę regularnie. Na pewno nie można rezygnować z kolacji co bardzo często się zdarza.

Wiele osób ma tak nieciekawy humor, że po prostu nie chce im się podnieść i zrobić sobie coś do jedzenia. Jest to dużym błędem, ponieważ wtedy zazwyczaj dopada ich potem niesamowity głód i w środku nocy zjadają ciężkostrawne posiłki, które potem są przyczyną niezbyt dobrego snu. Kolacja powinna być dość lekka, aby nie zalegała nam w żołądku i dość szybko się strawiła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here