Aparaty ortodontyczne dla osób w każdym wieku

0
211
ortodonta bada

Coraz więcej osób – niezależnie od wieku – decyduje się na leczenie ortodontyczne. Wady zgryzu zawsze powinny być korygowane, nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale także zdrowotne. Aparaty ortodontyczne to szeroka kategoria możliwości wyboru, dlatego też bez problemu każdy znajdzie aparat przystosowany do własnych potrzeb i wymagań. Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny oraz jak wygląda leczenie?

Leczenie wad zgryzu

Ortodoncja to jedna z dziedzin stomatologii, polegająca na profilaktyce, a następnie dobraniu odpowiedniego leczenia dla osób, u których stwierdzona została wada zgryzu czy wada szczękowo-twarzowa. Aparaty ortodontyczne Kraków dedykowane są zarówno dzieciom oraz młodzieży, jak i dorosłym. Współczesne możliwości pozwalają na zastosowanie leczenia w każdym wieku, chociaż oczywiście im wcześniej wada zostanie wykryta, a tym samym zastosowane zostanie leczenie, tym są większe szanse na pełne wyleczenie i lepszy efekt.

Noszenie aparatu ortodontycznego wpływa nie tylko na zniwelowanie wady, ale także zmienić może nieco ułożenie warg, policzków czy wpłynąć na zmianę proporcji nosowego do szczękowego odcinka twarzy. Niepodjęcie leczenia skutkować może nie tylko znaczącym pogłębieniem się wady zgryzu, ale przede wszystkim dalszymi problemami zdrowotnymi. Złe ułożenie uzębienia bywa kłopotliwe podczas szczotkowania zębów, wówczas znacznie trudniej jest dotrzeć do niektórych przestrzeni międzyzębowych. Wyprostowane zęby to zatem nie tylko piękny i estetyczny uśmiech, ale także łatwiejsza higiena jamy ustnej czy poprawa funkcji żucia.

wada zgryzu zęby aparat

Aparaty przystosowane do potrzeb i wymagań pacjenta

Stomatolog Kraków, specjalizujący się w dziedzinie ortodoncji, na pierwszym spotkaniu dokładnie wyjaśni nam, na czym polegać będzie leczenie i jaka opcja będzie dla nas najlepsza. Plan leczenia dobierany jest indywidualnie do danego pacjenta, bowiem wady zgryzu mogą znacząco się od siebie różnić w przypadku każdej osoby. Wiele dorosłych osób obawia się, iż widoczny na uzębieniu aparat ortodontyczny może stanowić dla nich trudność. Dlatego też zdecydować się one wówczas mogą na aparaty estetyczne, które są praktycznie niewidoczne.

Warto dbać o profilaktykę stomatologiczną już od najmłodszych lat. Rodzice zobowiązani są do regularnych wizyt ze swoim dzieckiem w gabinecie dentystycznym, aby móc uniknąć późniejszych, poważniejszych trudności. Doskonałym przykładem jest endodoncja Kraków, która obejmuje leczenie kanałowe – najbardziej inwazyjny sposób leczenia naszego uzębienia. Warto uniknąć tej konieczności i dbać o uzębienie każdego dnia podczas odpowiedniej higieny jamy ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here