Bezpłatne badania słuchu – kiedy i gdzie możemy je wykonać?

0
13
zbadaj słuch w Łodzi

Bezpłatne badanie słuchu to usługa dostępna dla każdego. Gdy zauważasz, że musisz bardziej skupiać się na wypowiadanych przez innych słowach lub zdarza Ci się czegoś nie usłyszeć? Często pogłaśniasz telewizor czy radio, gdyż przy niskiej głośności Twój odbiór jest znacznie utrudniony? A więc czas na badanie słuchu. Gdzie możemy je wykonać?

Bezpłatne badanie słuchu – gdzie je wykonać?

Jeżeli jesteś mieszkańcem stolicy województwa łódzkiego, to możesz zdecydować się na
wykonanie badania słuchu w Łodzi. Protetyk przeprowadzi badanie typu audiometria tonalna czy wysokoczęstotliwościowa, dzięki któremu może być określony stopień ubytku słuchu. Badanie jest przeprowadzane, gdy masz założone słuchawki na uszach. Twoim zadaniem jest nacisnąć przycisk, gdy usłyszysz dźwięk. Dostępne są badania słuchu w Bytomiu, na które, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, można zapisać się telefonicznie. Nie trzeba obawiać się badania słuchu. Niezależnie od tego, czy wykonuje się badania słuchu w Krakowie czy innym mieście, to są zupełnie bezbolesne. Wyniki badania są dostępne od razu, a specjalista audiolog może dobrać w razie potrzeby odpowiedni aparat słuchowy. W czasie badania wykorzystuje także kliniczne narzędzia pomiarowe.

Bezpłatne badania słuchu – dlaczego warto je wykonać?

Bariera komunikacyjna spowodowana ubytkiem słuchu może spowodować pogorszenie jakości życia, dlatego warto zapisać się na bezpłatne badanie słuchu. Warto wiedzieć, że w przypadku stwierdzenia ubytku słuchu, można otrzymać pomoc w uzyskaniu dofinansowania z NFZ lub PFRON, a dokładnie szczegółowe informacje jak je uzyskać. Dzięki temu można zakupić taniej aparat słuchowy. Ubytek słuchu nie powinien w żaden sposób wykluczać z życia społecznego, a odpowiednio dobrany aparat słuchowy zapewni komfort na co dzień.

Bezpłatne badanie słuchu pomoże specjaliście dobrać odpowiednią klasę aparatu słuchowego, tak by był on w pełni użyteczny i pomocny. Nowoczesne aparaty słuchowe, zarówno wewnątrzuszne, jak i zauszne, są bardzo dyskretne. Osoby postronne nie będą ich zauważać. Mając narastający problem ze słuchem i będąc mieszkańcem stolicy, warto zapisać się na organizowane bezpłatne badania słuchu w Warszawie. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie: https://www.brandvital.eu/badania/badania-sluchu/.

Posiadając już aparat słuchowy warto regularnie powtarzać badania słuchu i kontrolować jakość aparatu słuchowego. Można uzyskać pomoc w wymianie baterii czy regulacji sprzętu w ramach oferty, po jego zakupie. Warto zdecydować się choćby na aparaty słuchowe takich producentów jak Sivantos, Starkey.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj