5 Najlepszych domowych sposobów na białe zęby

0
759
naturalne sposoby zęby białe
Piękny, biały uśmiech to niezwykle ważny element naszego wyglądu. Stomatologiczne metody wybielania zębów są często bardzo drogie i niejednokrotnie osłabiają szkliwo. Dlatego też warto zapoznać się z domowymi sposobami, które pomogą wybielić zęby bez uszczerbku dla naszej kieszeni.

Już w Starożytności dbano o piękny, biały uśmiech. Był on bowiem oznaką statusu społecznego. W starożytnym Egipcie mieszano pumeks z octem winnym, natomiast Rzymianie dbali o swoje zęby, płucząc jamę ustną moczem. My, dzięki Bogu, nie musimy uciekać się do takich sposobów.

Picie kawy, herbaty, wina, palenie – to wszystko powoduje, że zamiast pięknej bieli, nasze zęby przybierają żółtą barwę.

Ja, swego czasu, do wybielania zębów używałam pasków Blend a med. Zęby rzeczywiście stawały się bielsze, ale przypłaciłam to ich nadwrażliwością. Co zatem możemy użyć, żeby wybielić nasze zęby?

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Węgiel aktywny przeciwdziała próchnicy, chorobom dziąseł, a nawet niweluje brzydki zapach z ust. Ta metoda jest zarówno niezwykle prosta, tania, jak i skuteczna. Węgiel kupimy za kilka złotych w każdej aptece. Efekty widać już po pierwszym zastosowaniu.

Jak zrobić pastę z węgla aktywnego?

Najlepiej zaopatrzyć się w węgiel aktywny w kapsułkach. Nie będziemy wówczas musieli go rozgniatać. Wystarczy otworzyć kapsułkę i wsypać węgiel w postaci proszku do niewielkiego naczynia.

Wersja dla bardzo leniwych

Krok 1. Zmocz swoją szczoteczkę do zębów, a następnie posyp ją sproszkowanym węglem aktywnym.

Krok 2. Szczotkuj zęby, tak jak to robisz normalnie.

Krok 3. Zostaw mieszankę z węgla na zębach na 2-3 minuty.

Krok 4. Następnie wypłucz wodą jamę ustną i umyj zęby tradycyjną pastą.

Wersja dla mniej leniwych

Krok 1. Otwieramy dwie kapsułki węgla aktywnego, a następnie mieszamy je z łyżeczką oleju kokosowego. On również ma właściwości wybielające.

Krok 2. Tak przygotowany preparat nakładamy na zęby, szczotkujemy, po czym pozostawiamy go na 2-3 minuty w jamie ustnej.

Krok 3. Płuczemy i myjemy zęby tradycyjną pastą.

Taką pastę nakładamy co 3 dni, a następnie raz w tygodniu dla podtrzymania efektu.

Metoda ta jest szczególnie skuteczna w walce z osadami powstałymi na skutek picia kawy, herbaty, czerwonego wina, czy palenia papierosów.

Wybielanie zębów kurkumą

Kurkuma, a właściwie zawarta w niej kurkumina posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wystarczy dodać odrobinę kurkumy do naszej pasty do zębów. Alternatywnie możemy posypać wilgotną szczoteczkę do zębów proszkiem z kurkumy i taką posypką szczotkować zęby.

Wybielanie zębów skórką od banana

Wystarczy pocierać zęby przez 2 minuty wewnętrzną stroną skórki od banana. Rezultaty powinny być widoczne po około 2 tygodniach.

Jeżeli mamy kamień na zębach, powinniśmy trzeć nieco dłużej.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną z dodatkiem wody utlenionej

Jest to jeden z najpowszechniejszych domowych sposobów wybielania zębów. Soda oczyszczona zwalcza kamień nazębny, jednak przez wielu jest uważana za metodę niebezpieczną, która zagraża naszemu szkliwu. W związku z tym należy stosować ją bardzo ostrożnie i nie za często.

Na łyżeczkę sody oczyszczonej dodajemy kilka kropel wody utlenionej. Taką miksturę nakładamy na szczoteczkę do zębów. Sposób ten stosujemy nie częściej niż raz w tygodniu.

Lepiej też nie próbować zamieniać  wody utlenionej na sok z cytryny. Sposób ten, dość popularny w Internecie, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj