Efektowna depilacja laserowa

0
742
depilacja

Kobiety chcące pozbyć się na dłuższy czas owłosienia, chętnie decydują się na depilację laserową. Coraz więcej mężczyzn także się ku temu skłania. Sprawdźmy zatem, jak przebiega proces depilacji i czym jest epilacja.

Depilacja laserowa – Na czym polega?

Polega ona na usunięciu całego owłosienia z danej partii ciała. Do tego używany jest fachowy laser generujący smukłą wiązkę światła niszczącą przy kontakcie ze skórą włoski przez wyczuwanie melaniny znajdującej się w cebulkach. Melanina wchłania wiązkę i ulega zniszczeniu, dlatego też zabieg ten zwany jest trwałym. Depilować można nogi, ręce, plecy, pachy czy także okolice bikini. Miejsce, które ma być zdepilowane, wcześniej jest nacierane maścią i chłodzone. W tym czasie laser się nagrzewa. Dla uzyskania lepszych efektów należy kilka razy powtórzyć zabieg https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/ .

Epilacja laserowa Warszawa

Epilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym, który trwale usuwa włos z wybranej partii ciała. Inaczej niż podczas depilacji, po zabiegu epilacji , nie trzeba się już martwić rosnącym na nowo owłosieniem oraz wrastającymi włoskami. Zabieg epilacji należy wykonywać aż degradacji wszystkich cebulek włosa.

Epilacja to zabieg podobny do depilacji, polegający na całkowitym usunięciu włosa, a nie trwałe ograniczenie porostu. Podczas depilacji, usuwane są tylko włoski widoczne, występujące jedynie na powierzchni skóry, a podczas epilacji, zniszczone są również części włosów, znajdujących się pod skórą, i cebulki. Wskutek epilacji włosy nie mogą ponownie odrosnąć, zatem zabieg jest trwały, zaś depilacja, ma charakter czasowy. Epilacja ma także inne rodzaje aniżeli depilacja:

  • elektroliza – wbijanie w cebulkę igły pod napięciem, aby zniszczyć cebulkę,
  • fotoepilacja – impulsy świetlne,
  • epilacja laserowa – najczęściej wykonywany rodzaj, polega na wykorzystaniu lasera emitującego wiązkę światła.

Jeżeli włoski będą odrastać, należy powtórzyć zabieg, co rok lub dwa lata.

Jak się zachować po depilacji laserowej? Czego nie wolno?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i przesuszona, dlatego należy ją często myć wodą i nacierać kremem łagodzącym. Podczas kąpieli, nie wolno trzeć wydepilowanego miejsca ani mocno wycierać ręcznikiem. Nie wychodź na słońce ani do solarium przez około dwa tygodnie.

Rodzaje depilacji laserowych

Depilacja metodą IPL – IPL, czyli intensywna terapia pulsacyjnym światłem tak naprawdę nie jest laserem. Jednak jest to jeden z najpopularniejszych sposobów depilacji na bazie światła. Na ogół lasery wysyłają pojedynczą wiązkę światła, zaś IPL wysyła całe spektrum. Niestety jest mniej wydajny niż laser, więc może być mniej skuteczny, dlatego najlepiej nadaje się do jasnych włosów.

Depilacja Light Sheer Desire – depilacja laserowa tą metodą opiera się na selektywnej fototermolizie na mieszek włosowy. Światło lasera jest pochłaniane w małej ilości przez struktury mieszka, które zawierają melaninę. Struktury te sprawiają, iż światło zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa, odpowiadające za porost. Dzięki temu włos jest trwale usuwany. Proces ten uznaje się za skuteczny dla włosów znajdujących się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu.

Efekty depilacji laserowej utrzymują się do roku, lecz zazwyczaj tylko kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj