Homeopatia sposobem na alergię

0
712

Według badań przeprowadzonych w społeczeństwie już niemal co czwarty Polak jest alergikiem. Lekarze przestrzegają, ze takich przypadków w przyszłości może być coraz więcej. Najlepszym sposobem na złagodzenie objawów tych schorzeń jest poddanie się bezpiecznej terapii homeopatycznej.

Medycyna definiuje alergie jako uczulenie lub nadwrażliwość na obcą substancję, zawarta w środowisku naturalnym. Słowo to pochodzi od greckiego „allon argon”, oznaczającego „inną reakcję”. Czynnikiem odpowiedzialnym za alergiczne reakcje naszego organizmu jest alergen. Potencjalnie może nim być każda wdychana w codziennym życie substancja, która wchłaniamy przez skórę lub błonę śluzową.

Do dnia dzisiejszego rozpoznaniu uległo ponad czterdzieści tysięcy takich szkodliwych dla ludzkiego organizmu związków. Do najczęstszych z nich należą roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, sierść zwierząt, a także zarodniki pleśni.

Alergie objawiają się przede wszystkim kichaniem, wyciekaniem wodnistej wydzieliny z nosa przypominającej katar, łzawieniem oraz zaczerwienieniem oczu. Takie dolegliwości bywają długotrwałe i niezwykle uciążliwe. Medycyna zna więc wiele metod łagodzących to nieprzyjemne zjawisko. Jedną z nich jest leczenie homeopatyczne.

Homeopatia oferuje preparaty pobudzające naturalne mechanizmy obronne organizmu, co skutkuje złagodzeniem objawów alergicznych. Aby dokonać dobrego wyboru leku homeopatycznego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. To oni na podstawie objawów choroby są w stanie dobrać odpowiedni lek dla naszego organizmu.

Jednym z nich jest bardzo popularny spray do nosa Euphorbium Compositum S, który pomaga złagodzić dokuczliwy katar sienny, a potrafi nawet całkowicie go wyeliminować. Farmaceutyk ten reguluje również błonę śluzową nosa, co jest bardzo istotnym faktem dla każdego alergika. W przypadku dolegliwości związanych z zapaleniem spojówek i brzegów powiek warto sięgnąć po preparat Oculoheel lux. Stosować go mogą również pacjenci, używający na co dzień szkieł kontaktowych. Lek łagodzi swędzenie i pieczenie spojówek, a także zapobiega łzawieniu oczu.

Zalet homeopatii jest całe mnóstwo. Przede wszystkim jest w stanie całkowicie zmienić skłonność organizmu do nadwrażliwości i reakcji alergicznych. Terapie taką może przeprowadzić jedynie wykwalifikowany lekarz homeopata. Polecane leki, które powinny przynieść szybką ulgę w walce z alergią bez ryzyka efektów ubocznych, oprócz wcześniej wskazanych to między innymi : Allium Cepa (lek z czerwonej cebuli) Eupharsia (preparat sporządzony ba bazie świetlików) Ambrosia (lek zwalczajacy katar sienny oraz łzawienie oczu), Arsenicum Album (ogranicza kichanie i łzawienie) Wyethia ( zwalcza uporczywy kaszel) Pulsatilla (katar sienny) i Sabadilla (palące zaczerwienienie powiek, łzawienie, kaszel).

Należy pamiętać, ze alergii nie wolno nam lekceważyć. Nie leczona może prowadzić do wielu bardzo nieprzyjemnych chorób (np. Do astmy oskrzelowej). Terapia homeopatyczna lub tradycyjna powinna mieć na celu nie tylko złagodzenie uciążliwych jej objawów, ale także zapobieganie rozwojowi choroby. Im wcześniej chory zdecyduje się na leczenie , tym lepiej dla jego zdrowia. Odkładanie terapii może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here