Jak wygląda wizyta u ginekologa?

0
602
ginekolog kobieta

Choć wizyta u ginekologa bywa dla pacjentek stresująca, to odpowiednio się do niej przygotowując, możemy znacząco zminimalizować stres związany z badaniem ginekologicznym. Jak wygląda konsultacja u ginekologa i jak możemy się do niej przygotować? Dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy udać się na konsultację ginekologiczną?

Wizytę u ginekologa powinno się powtarzać systematycznie co roku, a pierwsza wizyta u ginekologa powinna mieć miejsce nie później niż kilka miesięcy po rozpoczęciu współżycia.
Profilaktyczna wizyta u specjalisty powinna mieć miejsce kilka dni po zakończonej miesiączce, ponieważ ten termin umożliwia wykonanie kompleksowych badań w tym USG dopochwowego, czy cytologii.

Na co zwrócić uwagę decydując się na pierwszą wizytę u ginekologa?

Chcąc choć trochę zminimalizować stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa podczas jego wyboru, warto kierować się rekomendacjami koleżanek, czy też zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie.

Pielęgnacja i higiena miejsc intymnych przed wizytą u specjalisty

Warto wiedzieć, że owłosienie nie stanowi przeszkody w skutecznym przeprowadzeniu badania ginekologicznego, dlatego to tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na pozbycie owłosienia, że strefy bikini, czy też nie. Nie chcąc doprowadzić do zafałszowania wyników badań, zrezygnuj z dezodorantów do miejsc intymnych, warto natomiast zadbać o podmycie miejsc intymnych przed konsultacją ginekologiczną za pomocą wody lub dedykowanych ku temu środków higienicznych, ponieważ zapewni nam to lepsze samopoczucie.

Jakie ubranie na wizytę ginekologiczną?

Aby wizyta u ginekologa w Łodzi była dla Ciebie możliwie najmniej krępująca warto na nią włożyć ubranie, w którym czujemy się komfortowo, w tym ulubioną spódnicę, sukienkę czy tunikę. Przed wizytą warto, żebyśmy skorzystały z toalety, ponieważ nie dość, że sprawi to, że badanie będzie dla nas bardziej komfortowe, to dodatkowo pozwoli na wyraźniejszy obraz dróg rodnych podczas badania USG.

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Przebieg wizyty u ginekologa jest kwestią indywidualną, ponieważ inaczej będzie wyglądać rutynowe badanie ginekologiczne, a inaczej pierwsza konsultacja kobiety rozpoczynającej współżycie czy badanie kobiety w ciąży. Stałym punktem badania ginekologicznego jest natomiast wywiad lekarski czy rutynowe badanie.

Jak wygląda badanie u ginekologa?

Wizytę u ginekologa rozpoczyna wywiad medyczny. Po jego zakończeniu pacjentka zostaje poproszona o rozebranie od pasa w dół, po czym ze zgiętymi kolanami kładzie się na specjalistycznym fotelu ginekologicznym, umożliwiając tym samym obejrzenie ginekologowi narządów rodnych i wykonanie pozostałych badań w tym wziernikowania.

W przypadku rutynowej wizyty ginekologicznej będzie ona trwała około kilkunastu minut, inaczej będzie to wyglądało podczas pierwszej konsultacji u kobiet w ciąży, ponieważ wymaga ona dodatkowych czynności jak badanie położnicze, założenie karty ciąży, czy wykonanie USG, przez co może ona przedłużyć się nawet do godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj