Mleka dla dzieci na różnych etapach rozwoju, co musisz wiedzieć

0
226
mleka dla dzieci

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start, a odpowiednia dieta odgrywa kluczową rolę w rozwoju malucha. Optymalnym pokarmem jest mleko matki, jednak nie zawsze kobieta może lub chce karmić piersią. W takich przypadkach warto zaufać preparatom pochodzącym z apteki.

Wybierając mleko dla dzieci, zawsze należy zwracać uwagę na to, by jego przeznaczenie było zgodne z wiekiem pociechy. Jest to istotne, ponieważ z upływem czasu zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Co jeszcze warto wiedzieć o mleku?

Mleko dla niemowląt – od narodzin do pierwszego roku życia

Mleko modyfikowane dla niemowląt jest koniecznością w przypadku maluchów, które nie są karmione piersią lub wymagają uzupełnienia diety. Prawidłowo zbilansowany produkt zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcze, węglowodany i minerały, których nie może zabraknąć w dziecięcym organizmie. Rodzice maluszków na tym etapie rozwoju mogą sięgnąć po dwa rodzaje produktów – mleka początkowe oraz mleka następne.

Początkowe mleko dla dzieci jest oznaczane cyfrą 1 i może być stosowane u maluchów przez pierwsze pół roku ich życia. Po tym czasie należy przejść na mleko następne, oznaczone cyfrą 2, które można podawać do 12. miesiąca życia dziecka. W przypadku karmienia piersią skład mleka samoistnie dostosowuje się do potrzeb niemowlęcia, potrzeby te powinny być także uwzględniane podczas stosowania mleka modyfikowanego.

Warto pamiętać, że tego rodzaju produkty powinny zawsze być nabywane w sprawdzonych i zaufanych miejscach, które oferują najwyższej jakości preparaty. Apteka online należy do takich miejsc.

Mleko dla maluszków ze specjalnymi potrzebami

Wprowadzając do diety dziecka mleko modyfikowane, należy wziąć pod uwagę nie tylko etap rozwoju malucha, ale również jego nietolerancje, niedobory, zaburzenia pracy układu pokarmowego i inne indywidualne potrzeby.

Zdarza się, że małe dzieci mają nietolerancję laktozy lub wymagają dostarczenia większych ilości składników odżywczych. Takie sytuacje mogą z początku przytłoczyć, jednak w obecnych czasach nie są dużym problemem. Mleka dla dziecka z ABCapteka to odpowiedni preparat, który można z łatwością wybrać.

Zakup mleka w takim miejscu, jak apteka online, jest wyjątkowo wygodny, między innymi z uwagi na możliwość spokojnego zapoznania się z ofertą, składami produktów, a także ich dawkowaniem. Warto pamiętać, że pokarm zawsze powinien być przygotowywany zgodnie z instrukcją oraz tabelą żywienia, które znajdują się na opakowaniu. Dla dobra dziecka nie należy przekraczać zalecanych dawek oraz częstotliwości.

Istotne jest również pamiętanie o tym, by mleko zawsze przygotowywać na bieżąco i nie przetrzymywać gotowego posiłku dłużej, niż to zaleca producent. Nie wolno również ponownie podawać mleka, którego dziecko wcześniej nie dokończyło. Wewnątrz butelki szybko zaczynają namnażać się bakterie, dlatego wszelkie resztki trzeba po prostu wylać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj