Zabieg przeszczepu włosów – dlaczego w Turcji jest tańszy?

0
791
chłopak włosy

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto wybrać zabieg za granicą?

Dla wielu osób wypadanie włosów to poważny problem i marzy o tym, aby się go pozbyć. Blokadą może być zarówno strach przed zabiegiem jak i jego koszt. W Polsce nie należy on do najtańszych, jednak istnieją metody na obniżenie ceny. Jednym z nich jest wyjazd do… Turcji.

Jeżeli chodzi o jakość to Turcja jest prawdziwym liderem w dziedzinie przeszczepu włosów. Lekarze tam pracujący dysponują najnowszym sprzętem i pracują na innowacyjnych metodach. Doświadczenie tutaj gra główną rolę, gdyż warto pamiętać o tym, że nie każdy włos jest taki sam, a chirurdzy tam świetnie radzą sobie z każdym rodzajem.

Wielu lekarzy jest tam cenionych, otrzymali nagrody i wyróżnienia, a swoje praktyki odbywali na najbardziej prestiżowych uczelniach na całym świecie.

Jakie są ceny przeszczepu włosów?

Porównując ceny do innych krajów europejskich, w tym Polski, ceny są wyjątkowo niskie. W niektórych przypadkach może okazać się, że jest to o ponad połowa mniej. Dodatkowym atutem jest to, że w cenie jest doświadczony personel, najwyższej jakości usługi, a dodatkowo pobyt często z all-inclusive w pięknym hotelu. Dlaczego tak dużo dostajemy za cenę? Głównie ze względu na to, że w Turcji jest ogromna konkurencja, więc kliniki muszą oferować całościowe pakiety, które przyciągną pacjentów z zagranicy.

Dodatkowo większość renomowanych klinik zapewnia na miejscu wszystkie akcesoria, które przydadzą się podczas rekonwalescencji takie jak kapelusz przeciwsłoneczny czy odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji skóry, a także specjalną poduszkę do spania.

Zabieg przeszczepu włosów – dlaczego w Turcji jest tańszy?

Tak jak zostało już wspomniane, usługi medyczne w Turcji odznaczają się wysoką jakością, a także specjalistami, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Wycieczka do Turcji w celu wykonania operacji plastycznej czy poprawek wyglądu nie robi na nikim wrażenia. Wiele osób podróżuje właśnie w tym celu dodatkowo sprawiając sobie małe wakacje.

Obawą, którą posiada wiele osób jest bariera językowa. Jednak nie ma czego się bać. Wszyscy wyspecjalizowani lekarze posługują się zarówno językiem angielskim jak i rosyjskim. Często potrafią także porozumiewać się w języki niemieckim.

W Polsce istnieje wiele instytucji, które pomagają w organizacji zabiegu przeszczepu włosów w Turcji. Każda firma jest zweryfikowana, przeszczep włosów nie przyniesie więc żadnego ryzyka. W zakresie przeszczepu włosów nie ma lepszych specjalistów niż Ci za granicą.

Transplantacja włosów na ogół nie jest ryzykownym zabiegiem, jednak dodając do tego prawdziwych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie okazuje się, że przeszczepy włosów mogą być wręcz przyjemnym doświadczeniem, biorąc pod uwagę dodatkowe przyjemności czyli małe wakacje w słonecznym miejscu.

Poszukując tego rodzaju zabiegów wystarczy wpisać hasło przeszczep włosów Turcja. Istnieje wiele ofert, które zapewniają nawet polscy organizatorzy.

Przeszczep włosów metodą FUE – co oznacza?

Przeszczep włosów FUE to innowacyjna metoda, która zastąpiła starą metodą FUT. Tureccy specjaliści płynnie przeszli do korzystania wyłącznie z tej metody, ze względu na to, że jest ona o wiele bardziej korzystna dla pacjenta. Korzystają z zabiegu transplantacji włosów tą metodą już od wielu lat, więc posiadają o wiele większe doświadczenie niż chirurdzy z naszego kraju, gdzie metoda ta dotarła dużo później. Największą zaletą tej metody jest to, że nie pozostawia ona żadnych blizn. To także jeden z powodów dla których pacjenci wybierają przeszczep włosów w Turcji.

W tym przypadku włosy do zabiegu pobierane są z wcześniej określonego obszaru dawczego, który znajduje się najczęściej z tyłu głowy czy też z jej boku. Obszarem biorczym określane jest miejsce, które dotknięte jest łysieniem. Sam przeszczep dotyczy mieszków włosowych, więc konieczne jest ogolenie miejsca, z którego pobierane są włosy, na wysokość około 1 milimetra.

Sam zabieg wygląda tak, że po pobraniu włosów z miejsca pobierania, które odbywa się za pomocą szafirowych ostrzy, konieczne jest otwarcie kanałów, w które zostaną przeszczepione włosy. Jest to bardzo precyzyjna praca, nad malutkimi obszarami. Nacięcia muszą zostać wykonane pod odpowiednim kątem oraz kierunkiem. Od tego zależy czy przeszczep się przyjmie oraz jak będą wyglądały przeszczepione włosy.

Ostatni etap to osadzenia włosów w przygotowanych kanalikach. Sam proces rekonwalescencji po zabiegu trwa około 10 dni, jednak chodzi tutaj głównie o czas, w którym pacjenci powinni uważać na miejsca na skórze, a dokładniej na mieszki włosowe, w których wykonywany był przeszczep.

Dzięki wykorzystaniu tych najnowszych metod przeszczepione włosy wyglądają naturalnie, a ryzyko infekcji jest dużo mniejsze. Główny wpływ na to mają szafirowe noże, które sprawiają, że same nacięcia są dokładniejsze oraz wykonane pod odpowiednim kątem. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest komfortowy dla pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj