Jak zrobić tort z pampersów? Sprawdź!

0
2132

Tort z pampersów to doskonały pomysł na prezent. Sprawdzi się na różne okazje – m.in. baby shower, chrzciny oraz urodziny. Sprawdź, jak samodzielnie wykonać tort z pieluszek!

Samodzielnie wykonany tort z pampersów to prezent, który z pewnością ucieszy rodziców każdego malucha. Co jest potrzebne do zrobienia takiego tortu? I w jaki sposób go wykonać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Jak wybierać pampersy dla dzieci?

Na rynku dostępne są różne rodzaje pampersów dla dzieci. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę rozmiar pieluszek, który jest zależny od wagi malucha. Jeżeli dziecko jest alergikiem, wybieraj pieluchy, które nie są nasączone zapachem (aloes, wyciąg z rumianku). Jeśli szukasz pampersów przyjaznych dla środowiska, które zmniejszają ryzyko odparzeń i alergii, a jednocześnie są miękkie i komfortowe dla dziecka, wybierz pieluszki Bambo Nature. Posiadają one najbardziej rygorystyczne certyfikaty, wydane przez międzynarodowe agencje certyfikujące. Wysokiej jakości pampersy idealnie nadają się do wykonania tortu z pieluszek. W dalszej części artykułu znajdziesz „przepis” na tort z pampersów.

Tort z pampersów – niezapomniany prezent na wiele okazji

Tort z pampersów to pomysłowy i oryginalny prezent na baby shower, urodziny lub chrzciny dziecka. Jest to również bardzo praktyczny podarunek – bo przecież pieluszek dla dziecka nigdy za wiele! Torty z pieluszek można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, ale rodzice malucha z pewnością docenią samodzielnie zrobiony tort. Jak go wykonać? Na szczęście wcale nie jest to trudne!

Na początek warto wybrać odpowiedni rozmiar pieluszek – najlepiej, aby były o rozmiar większe niż te, które aktualnie nosi dziecko. Do wykonania tortu potrzebne będzie ok. 60-70 sztuk pampersów tej samej wielkości (lub w różnych rozmiarach, jeżeli piętra tortu mają się od siebie różnić). Najwyższej jakości pieluszki znajdziesz w sklepie internetowym Abenasklep.pl. Dodatkowo przygotuj rolkę po zużytym ręczniku papierowym, wstążkę/tasiemkę oraz gumki recepturki. Przyda się również folia do pakowania prezentów, a także dowolnie wybrane ozdoby – np. kokardy, maskotki.

Wykonanie i dekoracja tortu z pampersów. Jak to zrobić?

Jeżeli masz już wszystkie „składniki” tortu z pampersów, możesz zająć się jego wykonaniem. Pierwszym krokiem jest zwinięcie pieluszek w ciasne ruloniki. Do ich zabezpieczenia użyj gumek recepturek lub zwiąż je wstążkami. Rolkę po zużytym ręczniku papierowym wykorzystaj jako stelaż tortu. Przymocuj do niej zwinięte pieluszki za pomocą gumek recepturek (formując okrąg).

Dolne piętro tortu powinno składać się przynajmniej z trzech rzędów pieluszek. Następnie przejdź do układania kolejnej (wyższej) warstwy tortu, która powinna składać się z mniejszej ilości ruloników z pieluch. Tort z pampersów najczęściej składa się z trzech warstw. Przewiąż każdą warstwę tortu za pomocą wstążki, która nie tylko będzie elementem dekoracyjnym, ale także dodatkowo zapobiegnie przemieszczaniu się ruloników. Ostatnim elementem jest dekoracja tortu – warto przyozdobić go za pomocą wybranych elementów, np. kwiatów, kokardek, maskotek czy etykiety z imieniem dziecka. Następnie spakuj tort w przezroczystą folię i udekoruj za pomocą dużej kokardy. Gotowe!

Tort z pampersów to idealny prezent na wiele okazji. Jest nie tylko oryginalny, ale także praktyczny – pieluszki z pewnością przydadzą się świeżo upieczonym rodzicom. Warto samodzielnie wykonać tort z pieluszek, dzięki czemu zachwycisz wszystkich gości przyjęcia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj