Zdrowie pod kontrolą

0
61
gdzie witamina

Problemy ze zdrowiem często wynikają z niedoboru minerałów i składników odżywczych w naszym organizmie. Szybkie tempo życia, wymagająca praca oraz dużo obowiązków sprawiają, że często zapominamy o tym, jak ważna i niezbędna jest odpowiednia dieta.

Ma ona bowiem kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju i dobrego samopoczucia. Jeżeli zauważamy u siebie pierwsze oznaki niedoboru witamin takie jak łamliwe paznokcie, sucha skóra czy ogólne osłabienie, powinniśmy reagować. Długotrwałe ich braki mogą prowadzić do awitaminozy. Pomocne w tym względzie będą suplementy diety, które zawierają odpowiednie witaminy dla mężczyzn i kobiet.

W rozwoju każdego mężczyzny niezwykle ważną rolę odgrywa witamina A, która hamuje łysienie

Ma ona również ogromny wpływ na stan i kondycję męskiej cery. Regeneruje bowiem zaczerwienienia oraz podrażnienia skóry powstałe w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym zwłaszcza golenia. Problemy skórne mogą być wywołane także przez niedobór witaminy E oraz C, które wygładzą cerę. Dieta wzbogacona o cytrusy, kiwi, truskawki, porzeczki, szpinak, kapustę białą i czerwoną, paprykę oraz kalafior dostarczy witaminę C, zaś oleje roślinne, warzywa liściaste, produkty strączkowe, pieczywo razowe oraz grube kasze są doskonałym źródłem witaminy E.

Palenie papierosów oraz częste spożywanie alkoholu doprowadzić może do niedoborów witamin z grupy B. Jest to szczególnie niebezpieczne dla pracy wątroby, układu nerwowego oraz układu krążenia. Ich bogatym źródłem są ryby, jaja, pieczywo pełnoziarniste oraz mięso, w tym zwłaszcza wątróbka.

Jeżeli niedoborów nie da się uzupełnić zmianą diety

Należy wówczas sięgnąć po odpowiednie suplementy. Należy jednak uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i nie przekraczać zalecanej dawki. Zwiększona suplementacja często wskazana jest w związku ze zwolnionym metabolizmem, który nasila się u mężczyzn po ukończeniu 50. roku życia. Prowadzona wówczas kuracja witaminowa powinna się odbywać pod nadzorem lekarza. Odpowiednia ilość składników odżywczych w organizmie mężczyzny jest także ważna z innego punktu. Poprawia bowiem jakość nasienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here