Zdrowie pod kontrolą: niedobory witamin i minerałów

0
526
gdzie witamina

Problemy ze zdrowiem często wynikają z niedoboru minerałów i składników odżywczych w naszym organizmie. Szybkie tempo życia, wymagająca praca oraz dużo obowiązków sprawiają, że często zapominamy o tym, jak ważna i niezbędna jest odpowiednia dieta.

Ma ona bowiem kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju i dobrego samopoczucia. Jeżeli zauważamy u siebie pierwsze oznaki niedoboru witamin takie jak łamliwe paznokcie, sucha skóra czy ogólne osłabienie, powinniśmy reagować. Długotrwałe ich braki mogą prowadzić do awitaminozy. Pomocne w tym względzie będą suplementy diety, które zawierają odpowiednie witaminy dla mężczyzn i kobiet.

W rozwoju każdego mężczyzny niezwykle ważną rolę odgrywa witamina A, która hamuje łysienie

Ma ona również ogromny wpływ na stan i kondycję męskiej cery. Regeneruje bowiem zaczerwienienia oraz podrażnienia skóry powstałe w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym zwłaszcza golenia. Problemy skórne mogą być wywołane także przez niedobór witaminy E oraz C, które wygładzą cerę. Dieta wzbogacona o cytrusy, kiwi, truskawki, porzeczki, szpinak, kapustę białą i czerwoną, paprykę oraz kalafior dostarczy witaminę C, zaś oleje roślinne, warzywa liściaste, produkty strączkowe, pieczywo razowe oraz grube kasze są doskonałym źródłem witaminy E.

Witamina D3 dla dzieci pomaga wchłaniać wapń z przewodu pokarmowego i dlatego jej suplementacja jest niezbędna w prawidłowym rozwoju organizmu.

Palenie papierosów oraz częste spożywanie alkoholu doprowadzić może do niedoborów witamin z grupy B. Jest to szczególnie niebezpieczne dla pracy wątroby, układu nerwowego oraz układu krążenia. Ich bogatym źródłem są ryby, jaja, pieczywo pełnoziarniste oraz mięso, w tym zwłaszcza wątróbka.

Jeżeli niedoborów nie da się uzupełnić zmianą diety

Należy wówczas sięgnąć po odpowiednie suplementy. Należy jednak uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i nie przekraczać zalecanej dawki. Zwiększona suplementacja często wskazana jest w związku ze zwolnionym metabolizmem, który nasila się u mężczyzn po ukończeniu 50. roku życia. Prowadzona wówczas kuracja witaminowa powinna się odbywać pod nadzorem lekarza. Odpowiednia ilość składników odżywczych w organizmie mężczyzny jest także ważna z innego punktu. Poprawia bowiem jakość nasienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here