Czym jest chlorek magnezu i jakie posiada niepomierne zalety

0
419

Chlorek magnezu należy do jednej z łatwiej przyswajalnych form pierwiastków magnezu oraz chloru – oba związki należą do ważnych dla naszego organizmu oraz wpływają pozytywnie na działanie naszego organizmu, zwłaszcza stosując je regularnie w przypadku, gdy cierpimy na niedobór magnezu. Chlorek magnezu, znany również pod nazwą soli magnezowej posiada niezwykłą łatwość w przyswajaniu go przez organizm ludzki – sól magnezową można stosować w czasie kąpieli lub masażu, pełni ona wtedy dodatkową funkcję relaksującą. Sole rozpuszczalne są stosunkowo łatwiej i szybciej przyswajane przez organizmzdro, w porównaniu do soli nierozpuszczalnych.

Chlorek magnezu wizualnie przypomina przezroczyste płatki lub kryształy nie posiadające zapachu i z łatwością rozpuszczające się w wodzie – dzięki temu że zarówno magnez jak i chlor należą do ludzkich mikroelementów, chlorek pełni funkcję szybkiej i łatwej formy przyswajalności tego pierwiastka. Jeżeli pacjenci mają problem z nietolerancją magnezu w formie doustnej lub organizm ich posiada słabą przyswajalność magnezu z przewodu pokarmowego optymalną kuracją może być kuracja skórna. Dzięki regularnym kąpielom w solance w szybki i przyjemny sposób uzupełnimy nasze niedobory magnezu oraz będziemy mogli się cieszyć innymi wartościowymi właściwościami chlorku magnezu. Jednakże jakie są główne zalety wchłaniania magnezu przez skórę?

  • stosowanie chlorku magnezu jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne dla naszego zdrowia
  • jeżeli mamy wrażliwy żołądek dobrym wyborem będzie decyzja na terapię skórną, gdyż stosowanie tabletek z magnezem często podrażnia takim osobom ściany żołądka, przez co działanie tabletki może być ograniczone przez wpływ kwasów żołądkowych
  • kuracja skórna zapewnia lepsze wchłanianie magnezu
  • pomija nasz układ pokarmowy nie integrując w niego
  • nasza skóra zdolna jest do czerpania składników odżywczych a następnie przez krwioobieg rozprowadzania ich do organizmu

Jeżeli mamy od jakiegoś czasu problemy z koncentracją, odczuwamy bóle lub zawroty głowy, częściej występują skurcze mięśni czy kołatanie serca, a nawet zauważyliśmy w sobie stany depresyjne – jest to widocznym znakiem tego, iż cierpimy na niedobór magnezu, warto w takim momencie sięgnąć po kurację chlorkiem magnezu.

Zróżnicowane działanie chlorku magnezu i jego zalety

Chlorek magnezu już w 1915 został określony jako związek posiadający działanie wzmacniające. Ma niesamowitą zdolność regeneracji ran oraz ich gojenia przy ich oczyszczaniu. Stosowanie chlorku magnezu w formie kuracji skórnej wspiera leczenie takich chorób jak: łuszczyca, skurcze mięśni, zaburzenia snu, zaburzenia krążenia krwi, migreny, stany lękowe oraz depresyjne czy nawet zaburzenia pamięci. Chlorek magnezu najbardziej skuteczny jest w formie stosowania miejscowego, na skórze, w postaci znanej jako oliwka magnezowa – jest to stosowanie wygodne i skuteczne w łagodzeniu chorób układu nerwowego, chorób skórnych oraz tych dotyczących mięśni. Chlorek magnezu doceniany jest za jego natychmiastowe wręcz działanie prozdrowotne, dzięki wnikaniu miejscowemu przez skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here