Dieta pudełkowa czy sklepowe „gotowce”? Co i jak wybrać?

0
610
dieta pudełkowa a dieta zwykła różnice - zdrowie

Dania gotowe cieszą się popularnością ze względu na fakt, że pozwalają na błyskawiczne przygotowanie. Z tego powodu są tak chętnie wybierane przez osoby zabiegane. Czy warto stawiać na takie produkty? Czym można je zastąpić?

Czy warto wybierać sklepowe dania gotowe?

Dania gotowe zwykle są przygotowywane w taki sposób, by zachowywały świeżość na długo, a jednocześnie pozwalały na łatwe przygotowanie w zaledwie kilku minut. Wśród nich obecnie można znaleźć wiele produktów – rozpoczynając od pizzy, kończąc na rozbudowanych potrawach składających się z mięsa, warzyw i dodatków mącznych. Często w skład takich dań wchodzą konserwanty i inne składniki, które mają za zadanie zachować świeżość jedzenia na dłużej. Mogą one jednak niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.

W gotowych daniach pojawiają się duże ilości cukru i soli. W niektórych stosuje się też glutaminian sodu, czyli popularny wzmacniacz smaku. Takie potrawy zwykle są mocno przetworzone i w niczym nie przypominają podobnych dań przygotowanych we własnym domu.

Czy istnieją zdrowe dania gotowe?

Jeśli już pojawia się konieczność kupna dań gotowych ze sklepu, warto postawić na takie, które są przygotowywane na bieżąco, ze świeżych składników. Najlepszym wyborem są sałatki, wzbogacone np. o grillowaną pierś kurczaka lub warzywa strączkowe, będące nieocenionym źródłem białka. Wystarczy uzupełnić posiłek o węglowodany złożone, np. w postaci dwóch kromek dobrej jakości pieczywa.

Czasem, zamiast dań gotowych lepiej postawić na owoce czy warzywa w formie zdrowej przekąski. W sklepach znaleźć można też smoothie, które należy przechowywać w lodówce. Jeśli jednak szukasz dania, które sprawdzi się idealnie na obiad, często możesz natknąć się na wysoko przetworzone propozycje o wątpliwej jakości.

Co jako alternatywa dla dań gotowych?

Dania gotowe zwykle nie smakują tak dobrze, jak potrawy tworzone na bieżąco. Mają też niezadowalające składy, są pełne chemicznych dodatków. Z tego powodu osoby dbające o swój sposób żywienia decydują się na alternatywne rozwiązania. Doskonałym wyborem jest m.in. dieta pudełkowa. To posiłki przygotowane każdego dnia, które wystarczy odgrzać. Trafiają one pod wskazany adres wcześnie rano lub nawet w godzinach nocnych, dlatego gotowy catering można zabrać ze sobą nawet do pracy. Co więcej, część firm oferuje także możliwość wyboru dowolnych posiłków, niekoniecznie całego pakietu. Możesz więc postawić np. na sam obiad czy drugie śniadanie zabierane do pracy.

– Dieta pudełkowa jest komponowana przez profesjonalnych dietetyków. Dbają oni o właściwe łączenie wszystkich składników, by uzyskać odpowiednią podaż substancji odżywczych. Takie dania powstają też ze świeżych produktów, bez dodatkowych wzmacniaczy smaku czy konserwantów. Są więc zdrowe i świeże, nie różniąc się od dań przygotowanych samodzielnie lub zakupionych w restauracji – mówi pracownik firmy Nice To Fit You oferującej diety pudełkowe.

Dieta pudełkowa, czyli jakość

Diety pudełkowe obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wpływa na to fakt, że są one dostępne w wielu wariantach – zarówno klasycznych, jak i wegańskich, wegetariańskich czy z ograniczeniem laktozy lub glutenu. Z tego powodu trafiają one w gusta osób o różnych potrzebach, także tych, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Posiłki wchodzące w skład cateringu dietetycznego są przygotowywane przez specjalistów. Z tego powodu cechują się one jakością, jakiej nie powstydziłyby się restauracje. To dobry wybór dla osób, które stawiają na odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych, a także doskonały smak. Dieta pudełkowa jest dobrą alternatywą dla niezdrowych przekąsek i posiłków typu fast food, ponieważ nie wymaga gotowania, a jednocześnie nie zawiera dodatków, które wpływają na jej odporność na upływ czasu. Takie dania nadają się do zjedzenia przez zaledwie kilkadziesiąt godzin, pod warunkiem, że są przechowywane w lodówce. Z tego powodu są dostarczane codziennie, byś mógł korzystać z nich przez cały dzień, a kolejnego otrzymać następny zestaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here