Dlaczego warto spróbować sushi? – wieloletnia tradycja dla pokoleń z Dalekiego Wschodu

0
483
tradycja sushi

Kraj Kwitnącej Wiśni niemal każdemu może kojarzyć się z kulturą wzajemnego szacunku i pięknymi krajobrazami. Tamtejsi ludzie w pewnym sensie żyją inaczej, a może to potwierdzić tylko ten, kto rzeczywiście w swoim życiu do Japonii zawitał. Emigrujący z Japonii do Europy ludzie, oprócz swojej gościnności, na przestrzeni lat zdążyli wprowadzić na tutejszy rynek jeszcze jedną rzecz – sushi.

Sushi to potrawa regionalna Dalekiego Wschodu, która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce i w sąsiadujących z nami państwach. Wbrew pozorom, nie jest to tylko potrawa, ale wieloletnia tradycja, którą Japończycy starają się pielęgnować i nieustannie polepszać.

Czym jest sushi?

Nie ma chyba osób, które nigdy nie słyszałyby o tym azjatyckim daniu. Większości jednak, sama koncepcja tego specjału błędnie się kojarzy. Zazwyczaj uważa się, że fenomen sushi jest kreowany na podstawie surowej ryby. Jak się jednak okazuje, to nieprawda. Głównym składnikiem, który musi znaleźć się w każdej odmianie jest odpowiednio przyrządzony ryż. Sama nazwa oznacza w języku japońskim sposób przygotowania tego rodzaju zboża tak, by posiadał on specjalną strukturę i dał zlepić się w określone kształty.

Wszystkie pozostałe elementy są już natomiast wyłącznie dodatkami, które mogą lecz nie muszą znaleźć się na talerzu konsumenta.

Sushi w restauracji czy ze sklepu?

Nie trzeba wcale przemierzać tysięcy kilometrów, aby skosztować prawdziwego japońskiego sushi. Wystarczy wybrać się do restauracji tego typu w jakimkolwiek większym mieście. W samym lokalu będziemy w stanie poczuć ten azjatycki klimat, którego ciężko będzie doświadczyć gdzie indziej.

Niemniej jednak, istnieją również restauracje oferujące sushi w Warszawie z dostawą. Kupując takie danie do swojego domu bądź biura, również możemy liczyć się z podaniem go w taki sam sposób, jak robi się to w krajach Dalekiego Wschodu. Mowa tu o dołączeniu pałeczek do jedzenia oraz wszystkich niezbędnych dodatków. Do tych zaliczamy sos sojowy, imbir oraz wasabi.

sushi z dostawą

Sushi sklepowe nie jest zazwyczaj wyrobem z najwyższej półki. Jest przeważnie bardzo tanie i nie odzwierciedla smaku tej potrawy w taki sposób, w jaki powinno to robić. Niemniej jednak, w niektórych sklepach spożywczych można kupić tę potrawę i jest ona rzeczywiście smaczna. Konfrontując się natomiast z tą potrawą pierwszy raz w życiu, zaleca się pójście do restauracji bądź skorzystanie z usług barów oferujących sushi w Warszawie z dostawą.

Dlaczego warto spróbować sushi?

Testowanie nowych smaków zapisane jest gdzieś w naturze człowieka. To głównie z tego powodu warto spróbować samej potrawy. Z pewnością nie pożałujemy, gdyż jest ona smaczna i zdecydowanie nie należy do grona tuczących. Co więcej, ilość rodzajów tego przysmaku jest ogromna.

Japońska tradycja oferuje wiele odmian tej potrawy i przez to trafia w gusta osób dysponujących nawet największymi wymaganiami. Spora część osób, która nie próbując tego dania wypowiadała się o nim źle, po skosztowaniu go całkowicie zmienia swoje zdanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj