Im mniej jesz, tym lepiej pszyswajasz

0
1130
jedz trochę zdrowiej

Wbiliśmy sobie do głowy, że trzeba „dobrze zjeść”, żeby zaspokoić potrzeby.

Otóż nie.

Dwie ważne kwestie:

Jak już wspominałam kiedyś, jeśli masz oczyszczone jelita z patologicznych śluzów i kamieni kałowych, wchłanianie jest nieporównywalnie większe, niż u osoby, która nie przeprowadza takiego oczyszczania.

 

To chyba bardzo logiczne, wartości łatwo przenikają wtedy przez nabłonek jelitowy. Nie mają dodatkowych barier.

Jeśli zjesz klasyczny obiad, to trawi się on bardzo ciężko. Chodzi tu głównie o fakt, iż przeważnie jest pozbawiony wartości enzymatycznych oraz składniki takie jak białko, tłuszcz, węglowodany są wymieszane razem. Taki mix jest trudno rozłożyć, gdyż każda z tych składowych potrzebuje innych enzymów.

Do czego dążę…

Jak taka mieszanka przechodzi przez jelita, to część składników jest rozłożonych, część się jeszcze trawi. Te strawione mogą zacząć fermentować i wydzielają się pęcherzyki w świetle jelita. W takim środowisku witaminom i minerałom się ciężko przedostać.

Wniosek: nie przyswajasz wartości odżywczych tak, jak powinieneś.

A teraz:

Masz czyste jelito, bez kamieni kałowych, bez patologicznych nadżerek (a takich cała masa w społeczeństwie…większe lub mniejsze), ładnie odbudowany nabłonek, niezniszczony glutenem . Wypijasz zielony sok. Praktycznie masz 100% wchłaniania. Bardzo efektywny proces! Odżywienie komórek rewelacyjne. Bogactwo witamin, minerałów. Zjadasz surówkę dobrze pogryzioną. Całkowicie inaczej taki pokarm jest przyjmowany, niż ten wymieszany z kotletem i kluskami śląskimi, które Ci tylko wszystko oblepią, obkleją. W tym przypadku życzę powodzenia w trawieniu…lepiej idź do łóżka spać, bo jedynie wysysa to z Ciebie energię.

Pewnie ciężko Ci w to uwierzyć, że można być na diecie poniżej 1000 kcal i nie tracić na wadze oraz tryskać energią. Mi też było w to ciężko uwierzyć, dlatego, że jeśli od dzieciństwa powtarzają tysiące razy jedną i tą samą formułkę, to ona staje się dla Ciebie wyrocznią. Czasem okazuje się, że jak otworzysz szerzej oczy, dostrzegasz inne możliwości, czasem lepsze niż te utarte schematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj