Którą piekarnię bezglutenową wybrać?

0
631
bardzo zdrowy chleb i pieczywo

Dieta bezglutenowa jest konieczna do stosowania u osób z nietolerancją glutenu i chorobą jaką jest celiakia, czyli zanik kosmków jelitowych. Pozwala ona na pozbycie się z organizmu glutenu dzięki dużej zawartości błonnika który znajduje się w produktach spożywczych. Żywność bezglutenowa charakteryzuje się brakiem w składzie glutenu, który powoduje różne nieprzyjemne dolegliwości u osób chorych.

Produkty bezglutenowe

Na szczęście obecnie na rynku powstaje coraz więcej piekarni bezglutenowych i sklepów ze zdrową żywnością, również bezglutenową. W asortymencie takiej piekarni można znaleźć pieczywo bezglutenowe – bułeczki, chleb bezglutenowy oraz słodkie wypieki. Coraz więcej powstaje bezglutenowych zamienników tradycyjnych produktów typu ciastka, czekolady, produkty do pieczenia, słodycze i inne. Wszystko po to, aby ludzie na diecie bezglutenowej mogli też cieszyć się pyszny jedzeniem. Taka piekarnia bezglutenowa czy sklep bezglutenowy znajduje się być może nawet na Twojej ulicy – stały się w ostatnich latach naprawę powszechne!

Piekarnia bezglutenowa

Prawdziwa i idealna piekarnia bezglutenowa powinna posiadać certyfikaty ze znakiem przekreślonego kłosa, który świadczy o braku glutenu w danym produkcie spożywczym. Zazwyczaj najczęściej wybieranym mąkami w wypiekach bezglutenowych są mąki z amarantusa, mąki pełnoziarniste bez glutenu, mąki z soczewicy, mąki z ciecierzycy i wiele innych. Przy wyborze naszej codziennej piekarni bezglutenowej warto zwrócić uwagę na to czy na opakowania podany jest skład oraz możliwe alergeny.

Osoby niemogące spożywać glutenu często mają też inne alergie pokarmowe, dlatego znajomość składu produktów jest niezwykle istotna. Bezglutenowe produkty są wytwarzane przez świadome firmy – ich dokładny skład praktycznie zawsze znajdziemy na etykiecie. Bezglutenowe piekarnie online posiadają składy na podstronach danego produktu..

Świadome zakupy

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to co trafia na ich talerze. Wybierając pieczywo patrzmy na to, czy produkty są ekologiczne oraz czy nie posiadają chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i innych składników mogących szkodzić naszemu zdrowiu. Pieczywo bezglutenowe możemy kupić online lub lokalnie. Bezglutenowa piekarnia z pewnością znajduje się w naszej okolicy. Pieczywo bezglutenowe ma podobny termin przydatności jak i zwykłe. Zamawiając online ze sprawdzonego sklepu, dotrze do nas pieczywo najprawdopodobniej upieczone dzień wcześniej.

Kupując lokalnie – prawdopodobnie kupimy pieczone tego samego dnia rano. Chleb bezglutenowy, tak jak zwykły, jest pieczony z różnego rodzaju mąk. Możemy próbować różnych, aż trafimy na nasz ulubiony. Znajdując balans pomiędzy świeżością i smakiem, może okazać się, że lokalna piekarnia nam odpowiada, a jej bezglutenowe produkty są bezkonkurencyjne. Jest też szansa, że wybierzemy jednak piekarnię online, gdzie może nie dostaniemy chleba pieczonego tego samego dnia, ale walory smakowe przewyższą tę drobną wadę. Tak czy inaczej – jest to kwestia indywidualna i warto próbować, aby trafić na to co lubimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here