Równowaga kwasowo-zasadowa

1
1230
kwasowosc dbaj o cialo

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby nasz organizm mógł w prawidłowy sposób funkcjonować, musi być zawarta w nim równowaga kwasowa-zasadowa. Kiedy zostanie zaburzona tzn. kiedy w naszym ciele będzie więcej kwasów niż zasad, wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy. Niestety współczesna medycyna jest bezsilna w walce z nimi.

Równowagę kwasowo-zasadową jest bardzo łatwo zaburzyć. Nasz nieodpowiedni styl życia jaki prowadzimy, stres, nerwy i pośpiech z dnia na dzień co raz to bardziej przybliżają nas do zakwaszenia organizmu. Jeśli do tego dołożymy brak ruchu i złą dietę, możemy być niemal pewni, że w najbliższym czasie możemy mieć problemy zdrowotne i to poważne. Nikt z nas nie jest robotem, i każde ciało, aby mogło w prawidłowy sposób funkcjonować potrzebuje przede wszystkim odpoczynku, ruchu, a także odpowiedniej diety, która będzie stanowiła motor napędowy w naszym organizmie.

Dbaj o organizm!

Przez systematyczne dbanie o nasze ciało moglibyśmy zapobiec wielu chorobom, które w większości przypadków powstają na skutek złego trybu życia. Mam tutaj na myśli nadciśnienie, czy też wysoki cholesterol, a nawet cukrzycę czy artretyzm. Wszystkie wymienione wcześniej schorzenia należą do dosyć poważnych problemów z jakimi większość z nas musi się borykać na starość. Najgorsze jest to, że są uważane za choroby cywilizacyjne. Oznacza to w praktyce, że większość z nas na starość zapewne zachoruje na jedną z nich. Ale tak nie jest do końca. Ludzie powinni umierać tylko i wyłącznie ze starości, a nie z powodu choroby.

Środowisko kwaśne w organiźmie

zasadowosc

Gdy w naszym ciele panuje środowisko kwaśne, które przyczynia się do wcześniej wymienionych schorzeń nie powinno nas dziwić ich pojawienie się. Wystarczy, że z naszego organizmu pozbędziemy się nadkwasoty, a wtedy tak na prawdę podarujemy sobie wiele lat życia. Więc co musimy zrobić, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem? Przede wszystkim powinniśmy jeść takie posiłki, które mają odczyn zasadowy – czyli warzywa, owoce oraz świeże soki – czyli takie, które zostały wyciśnięte z wyciskarki lub sokowirówki (najwyższej jakości sok można uzyskać z wyciskarki). Systematyczny ruch również odgrywa bardzo ważną rolę.

Pij dużo wody!

Pij także dużo wody. Woda to w rzeczy samej „eliksir wiecznej młodości” ze względu na to, iż jest ona nam nie zbędna do życia. Woda bierze udział w wielu procesach fizjologicznych. Nasze ciało aż w prawie 90% składa się z wody. Woda, aby dobrze nawadniała nasz organizm musi być bardzo dobrej jakości. Niestety woda chlorowana czyli taka, która znajduje się w naszych kranach nie jest „wysokich lotów”. Nie dość, że zawiera w sobie wiele chemii, to jeszcze może zakwaszać nasze ciało. Dlatego najlepiej zainwestować pieniądze w jonizator wody, który oczyści ją w procesie elektrolizy i w konsekwencji spowoduje, że będzie ona alkaliczna – wolna od chemii i innych toksycznych substancji.

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba mieć trochę czasu ale warto stosować choćby część zaleceń tego systemu żywiania („diety”) ogólnie polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj