Opuść swoją strefę komfortu i zacznij zarabiać pieniądze

0
1426

Nie czytaj tego postu, jeśli nie chcesz się rozwijać i wprowadzać radykalnych zmian do swojego życia. Nie warto, żebyś go czytał, jeśli nie chcesz usłyszeć mocnych słów. Ten post nie jest dla Ciebie, jeśli nie patrzysz odważnie w przyszłość i boisz się podjąć jakąkolwiek akcję. Jeśli jednak chcesz, żeby Twoje życie wyglądało inaczej, czytaj dalej.

Strefa komfortu

Największą przeszkodą w Twoim życiu, która uniemożliwia Ci pójście na przód i rozwijanie się, jest tak zwana strefa komfortu, w której żyjesz. To nic innego, jak wygodne, pozbawione problemów i wyzwań, życie. To przeciętne życie, w trakcie którego nie podejmujesz ryzyka, nie wystawiasz się na próby i nie stawiasz sobie zbyt wysokich wymagań. Ciepłe kapcie, kanapa, stabilna praca na etacie to Twój świat i jednocześnie Twoja strefa komfortu. Możesz do niej wrzucić wszystko, co sprawia, że czujesz się bezpiecznie. Niestety, im jesteś starszy, tym większa jest Twoja strefa komfortu i tym trudniej będzie Ci ją opuścić.

Po co wychodzić ze strefy komfortu?

Nie można mówić o jakimkolwiek rozwoju, jeśli wciąż tkwisz w swojej strefie komfortu. Wszelkich dokonań należy szukać poza tą strefą. Oczywiście, poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest dla Ciebie, tak jak i dla wszystkich, niezwykle ważne, bo tak, jak każdy człowiek, i Ty poszukujesz życia przyjemnego i wygodnego. Przecież tylko wariat szukałby bólu i rozczarowań. Ale też tylko wariat odniósłby dzięki temu sukces. Wszyscy liderzy biznesu musieli kiedyś wyjść ze swojej strefy komfortu i wszystko, co osiągnęli, zawdzięczają zawężaniu tej strefy. Jeśli będziesz w niej tkwił i nie zrobisz nic, żeby ją opuścić, niestety zamiast się rozwijać, będziesz się kurczył.

Jak opuścić strefę komfortu?

Pierwszy krok to uświadomienie sobie, jaka jest Twoja strefa komfortu i jak bardzo jesteś z nią związany. Drugi krok to podjęcie decyzji o radykalnych zmianach. Może to być zwolnienie się ze swojej dotychczasowej pracy albo rozpoczęcie dodatkowego biznesu i zrezygnowanie ze swojego czasu wolnego. Może to być podjęcie się zajęcia, o którym nigdy wcześniej nie myślałeś albo zakończenie długoletniego związku, który już dawno się wypalił.

Każda decyzja, która sprawi Ci ból i popchnie Cię do działania, będzie wyjściem ze strefy komfortu. Podjęcie konkretnego działania ułatwi Ci zobaczenie siebie w nowej, lepszej sytuacji. Wyobraź sobie, co zrobiłbyś z pieniędzmi, które mógłbyś zarabiać, gdybyś tylko opuścił strefę komfortu. Ilu nowych rzeczy mógłbyś się nauczyć i ile krajów mógłbyś odwiedzić.

Nie zadowalaj się swoimi sukcesami

Osiąganie sukcesów jest bardzo zgubne, jeśli poprzestaniesz na tym, co udało Ci się zdobyć. Dlatego każdy sukces przekuwaj w jeszcze większe osiągnięcie. Jeśli Twoim celem było nauczenie się jakiegoś języka na poziomie B2, nie poprzestawaj na nauce, nawet po osiągnięciu tego celu. Niech to pcha Cię do doskonalenia się i ciągłego wychodzenia ze strefy komfortu; do rezygnowania ze swojego wolnego czasu, swoich przyzwyczajeń. Dzięki wyjściu ze strefy komfortu odkryjesz nowe możliwości, odnajdziesz nowe drogi rozwoju, wzmocnisz się i zobaczysz, jak wiele możesz osiągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj