Zmień swoje życiowe zaprogramowanie

0
823

Zastanawiałeś się może kiedyś nad tym, dlaczego mimo tak licznych możliwości rozwoju, tak niewielu ludzi odnosi sukces zawodowy i finansowy? Czy wiesz, co powstrzymuje Cię przed byciem kimś wyjątkowym?

Zaprogramowanie

Jak każdy, Ty też zostałeś zaprogramowany przez swoich rodziców. Brzmi to tak, jakbym traktowała Cię, jak komputer, który można w każdej chwili przeprogramować i ulepszyć, ale prawda jest taka, że Ty też możesz się zmienić i przeprogramować. Zadaj sobie pytanie, jaki program został Ci „wgrany”, kiedy byłeś młodszy. Czy byłeś programowany na sukces, przeciętniactwo a może nawet na porażkę? Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że nasze ustawienia z dzieciństwa ciągną nas w dół i uniemożliwiają osiągnięcie sukcesu. W swojej książce „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie.” T.Harv Eker porównuje te zaprogramowania do termostatu. Jeśli ustawimy go na konkretną wartość, to niezależnie od tego czy otworzymy okno i ochłodzimy mieszkanie, czy też odkręcimy kaloryfer na maksa, termostat zadba o to, żeby temperatura w mieszkaniu się wyrównała.

I tak samo jest z naszymi przekonaniami. Jeśli jako dziecko zostałeś nauczony, że w życiu odniesiesz porażkę, to niezależnie od wszystkiego, będziesz sam sprowadzał na siebie tę porażkę. Nawet jeśli zarobisz pieniądze i będziesz miał ich więcej niż zwykle, poczujesz się niekomfortowo, a nawet będziesz czuł się winny swojego sukcesu! Zadziała Twoja podświadomość i zaczniesz wydawać pieniądze na bzdury, pożyczać je i fatalnie inwestować, żeby wrócić do punktu wyjścia, czyli porażki.

Zmiany

Każde zaprogramowanie da się jednak zmienić, a dzięki temu staniesz się nowym człowiekiem, który zamiast odpychać pieniądze, będzie je do siebie przyciągał. Zmiany trzeba zacząć od wewnątrz, bo jak to powiedział T.Harv Eker ” Brak pieniędzy nie jest problemem, a jedynie zewnętrznym symptomem tego, co dzieje się w środku Ciebie”.

Czas skończyć z myśleniem, że nie zasługujesz na pieniądze i że sukces należy się komuś innemu. Uwierz mi – pieniędzy na świecie jest wystarczająco dużo dla każdego, trzeba się po nie tylko schylić. Zacznij od uwierzenia w to, że masz nieograniczone możliwości zdobycia pieniędzy, których potrzebujesz i zamiast myślenia „jak mało mam”, przejdź na myślenie „ile chce dostać/ile jestem w stanie wypracować”. Myśl w dużych kategoriach i zacznij przyciągać do siebie pieniądze. To, czego chcesz w życiu i o czym intensywnie myślisz, zaczyna się do Ciebie powoli przybliżać.

Myśl o byciu bogatym

„Dlaczego jeszcze nie jestem bogaty?” Czy kiedyś zadałeś sobie takie pytanie? Musisz wiedzieć, że ludzie bogaci są bogaci, ponieważ tak postanowili, ponieważ podjęli taką decyzję. Pomyśleli: „Zaraz, dlaczego jeszcze nie jestem bogaty? Czas to zmienić i zacząć być bogatym”. Biedni pozostaną biednymi, bo nigdy nie podjęli decyzji o byciu bogatymi. To nie wina losu, pecha czy przeznaczenia tylko jednostkowej DECYZJI.

Zatem już dziś, podejmij właściwą decyzję i rozpocznij swoją drogę do wolności finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj