Ćwiczenia na Orbitreku

0
916
orbitrek sklep zdrowie

Nie będzie przesadne stwierdzenie, że orbitrek to obecnie jedno z najbardziej popularnych urządzeń, które brane są pod uwagę jeśli chodzi o konieczność przeprowadzenia zmian w swoim życiu. Orbitrek, a więc urządzenie eliptyczne to sprzęt, o który w tej chwili pyta się najczęściej. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest oczywiście moda na wykonywanie ćwiczeń w taki właśnie sposób, ale przede wszystkim fakt, iż jest to sprzęt polecany zarówno przez specjalistów jak i osoby, które zajmują się ćwiczeniami w sposób rekreacyjny, czysto amatorski, na przykład po to, aby stracić zbędne kilogramy. To także bardzo doceniane urządzenie wśród osób trenujących zawodowo, które potrzebują możliwości wykonywania konkretnych ćwiczeń jako uzupełnienie tradycyjnego treningu bądź po prostu – na wszelki wypadek, gdyby za oknem panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ćwiczenia na orbitreku przynoszą wiele radości oraz pozytywnych rezultatów – przyjrzyj mu się bliżej i dowiedz się, dlaczego warto…

Urządzenie eliptyczne w pigułce

Orbitrek określany również mianem roweru eliptycznego, urządzenia eliptycznego, eliptyka, trenażera eliptycznego czy cross-trainera to cały czas ten sam sprzęt, który oczywiście może różnić się funkcjami albo budową, w zależności od tego jakiego dokona się wyboru, jakie posiada się środki finansowe oraz jakie są nasze potrzeby czy preferencje. Jego działanie jednak zawsze będzie takie samo – jego zadaniem jest umożliwienie nam tak skutecznych i polecanych ostatnimi czasy ćwiczeń aerobowych, ćwiczeń cardio – chodzi o tak zwany trening tlenowy.

Trening na orbitreku to doskonałe rozwiązanie z wielu powodów, przede wszystkim jednak dlatego, iż urządzenie to łączy w sobie zalety wielu innych sprzętów treningowych. Kupując orbitrek tak naprawdę otrzymujemy możliwość korzystania z bieżni, rowerka stacjonarnego jak i stepera. Orbitrek bowiem pozwala naśladować ruchy, które właściwe są wycieczkom górskim czy też biegom narciarskim. Te tak często uprawiane dyscypliny sportu, które bardzo korzystnie wpływają na wygląd, zdrowie i samopoczucie zostały zamknięte w jednym urządzeniu!

Jeśli nie ma się pewności, czy orbitrek to rzeczywiście odpowiednie rozwiązanie, warto przyjrzeć mu się nieco bliżej i poznać jego zalety. Kiedy to przekonuje, konieczne jest zdobycie informacji jak właściwie wybrać orbitrek – ma to bowiem kolosalne znaczenie. Ostatnią czynnością, jaką należy wykonać przed kupnem albo przynajmniej przed rozpoczęciem ćwiczeń jest sprawdzenie w jaki sposób wykonywać ćwiczenia. Kluczowe jest bowiem wykonywanie ich prawidłowo!

Ćwiczenia na orbitreku – zalety

O zaletach treningu na orbitreku można by mówić bez końca – najlepiej jest jednak wymienić najważniejsze z nich, które jak najbardziej przekonują, że jest to urządzenie lepsze od innych, łączące w sobie zalety kilku urządzeń i co najważniejsze, pozwalające wykonywać ćwiczenia w taki sposób, aby nie obciążać stawów. Ćwiczenia są zatem przyjemne i zachęcają do wykonywania ich regularnie.

Oto najważniejsze zalety wykonywania treningu na orbitreku:

 • brak obciążenia mięśni
 • minimalny nacisk stawy i kości
 • spalanie kalorii
 • płynny ruch podczas ćwiczeń
 • ćwiczenie całego ciała
 • zwiększenie gęstości kości i zapobieganie
 • korzystny wpływ na układ krążenia i układ oddechowy
 • zrównoważony trening dzięki łączeniu funkcji 3 maszyn
 • pobudzanie wielu partii mięśni jednocześnie

Czy to koniec? Pod żadnym pozorem – tak naprawdę to dopiero początek. Trening na orbitreku to najlepsze co można zrobić dla swojego ciała. Podczas treningu na urządzeniu eliptycznym nogi są bardzo mocno zaangażowane – poruszają się one ruchem owalnym pracują cały czas. Podczas ćwiczeń nie odrywają się one od pedałów, a obciążenie jest bardzo niewielkie, dzięki czemu stawy są znacznie mniej obciążone niż na przykład podczas biegania. Spalanie kalorii jest mniej lub bardziej efektywne – wszystko zależy od osobistych predyspozycji oraz przede wszystkim od intensywności treningu. Pewne jest jednak, że ćwicząc intensywnie, do czego należy dochodzić stopniowo można spalić 800 kalorii, a więc tyle samo co w czasie biegania, jednak w znacznie bardziej przyjemny sposób.

To, co najbardziej interesuje trenujących, w szczególności dążące do piękna kobiety to następujące efekty:

 • utrata kalorii
 • redukcja tłuszczu wokół pasa
 • poprawa wydolności i kondycji
 • wzmocnienie mięśni
 • wymodelowanie sylwetki

 

Pierwsze efekty pojawiają się naprawdę szybko, szczególnie, kiedy treningi są wykonywane prawidłowo i kiedy podchodzi się do sprawy poważnie, ćwicząc regularnie. Należy pamiętać, iż w żadnych ćwiczeniach typu cardio nie chodzi o maksymalne obciążenie organizmu – tutaj najważniejsza jest regularność, która prowadzi do znakomitych i bardzo znamiennych efektów.

Podsumowanie

Orbitrek to doskonałe urządzenie dla każdego, bez względu na wiek czy potrzeby. To wymarzone urządzenie dla osób, które pragną schudnąć, polepszyć swój wygląd, zadbać o zdrowie, ale co najważniejsze – po prostu poczuć się lepiej. W pracę podczas ćwiczeń zaangażowane są wszystkie partie mięśni – kiedy nie używa się rączek, wzmacnia się mięśnie brzucha. Każda pozycja przynosi nieco inne efekty. Wzmacniane są też mięśnie nóg i poprawia się ogólna sylwetka. Człowiek samodzielnie decyduje o oporze, zazwyczaj podwyższając go w miarę mijającego czasu.

Grunt to zdrowy rozsądek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj