Test | Opinia orbitrek Spokey Perugia

0
1311
spokey perugia

Dziś poddamy dokładnym testom orbitrek znanej firmy SPOKEY model Perugia.

Perugia to orbitrek który możemy kupić dysponując kwotą około 2000 zł. Firma Spokey istnieje już kilkanaście lat na polskim rynku, co prawda firma nie specjalizuje się w ciężkim fitnessie, niemniej w jej ofercie zawsze znajduje się kilka modeli eliptyków. Spokey na przestrzeni lat bardzo, ale to bardzo poprawił jakość swoich produktów. Niestety również pociągnęło to za sobą ceny, są zdecydowanie wyższe jak kilka lat temu.

Perugia to zdecydowanie najlepiej sprzedający się orbitrek firmy Spokey

Wcale mnie to nie dziwni. Sprzedaliśmy już kilkadziesiąt sztuk tego orbitreka i jak do tej pory nie mieliśmy żadnej usterki. Model 2 lata temu przeszedł kurację odmładzającą, ale poza designem nie zmieniło się nic. Jak zwykle podkreślam, że wygląd to sprawa dyskusyjna, mi się orbitrek podoba. Na pewno Perugia nie należy do orbitreków małych jeżeli pod uwagę bierzemy gabaryty, mierzy 146 cm sługości i około 160 cm wysokości.

Perugia zapakowana jest bardzo starannie, pudełko jest dosyć duże i ciężkie. Montaż orbitreka jest prosty, trochę czasu zajmą nam maskownice, których na szczęście jest bardzo mało. Części pasują do siebie bez problemu, nigdy nie zdarzyło się aby coś do siebie nie pasowało. Wszystko wykończone jest na wysoki połysk.

Test standardowo zaczynamy od komputera, do którego niestety mamy pewne zastrzeżenia

Mianowicie, denerwujące jest to, że po każdym resecie całkowitym ( przycisk na komp. ) lub po odłączeniu zasilania, musimy od nowa ustawiać datę. Na szczęście zapamiętywane są wartości użytkowników ( U1 , U2… ) więc nie musimy non stop podawać swoich danych ( wiek , waga , wzrost ).

Kolejną wadą, jest fakt, że nie możemy pominąć ustawienia daty ani użytkownika, oczywiście, nie musimy ustawiać prawidłowych wartości, ale musimy po kolej klikać MODE aby przejść to programów i do rozpoczęcia treningu. W innych orbitrekach, możemy wcisnąć START bez wyboru użytkownika czy daty. To dla mnie spory minus. Poza tymi niedogodnościami, komputer sprawuje się bardzo dobrze. Wybór programów jest intuicyjny, bez problemu ustawimy wartości programów, pomoże nam w tym polska instrukcja.

Konstrukcja Perugia sprawia wrażenie bardzo solidnej i trwałej

I tak w rzeczywistości jest, nie ma do czego się przyczepić, zresztą pisałem na temat awaryjności na początku, jeszcze żadna nam się nie zdarzyła. Pora przejść do najważniejszego, czyli ćwiczenie.

To jest największa zaleta PERUGI. Komfort, komfort i jeszcze raz komfort. Producent deklaruje 7 kg koło zamachowe i pewnie tak jest. System hamowania to zwykłe aczkolwiek bardzo mocne magnesy zbliżające się do koła zamachowego poprzez linkę stalową, którą steruje komputer. Jest to często stosowane rozwiązanie w orbitrekach.

W przypadku tego Orbitreka warto przytoczyć trochę wymiarów. O mało istotnych już wspominałem czyli o długości i wysokości. Bardzo ważny wymiar jakie Perugia ma to rozstaw pomiędzy płozami. Wynosi on tylko 17 cm co jest REWELACYJNYM wynikiem. Tak bliski rozstaw podestów na nogi sprawia że ruch na orbitreku jest bardzo naturalny, nie bujamy się na lewo i prawo. To z kolej przekłada się na wysoki komfort ćwiczenia, możemy ćwiczyć dłużej bez zmęczenia stawów.

Również bardzo dobrze wpłynie to na żywotność orbitreka, bardziej stabilne ćwiczenie, przekłada się na mniejsze zużycie

Podstawy na nogi są regulowane, czyli możemy regulować długość kroku. Maksymalna długość kroku to około 36-37 cm. Minimalna około 30 cm. Dzięki tak dużej regulacji komfortowo będą ćwiczyło osoby od 160 cm do 190 cm wzrostu.

Wspominałem już, że nie mieliśmy nigdy reklamacji na ten orbitrek, co utwierdza mnie w przekonaniu że Perugia to dobry wybór gdy szukamy orbitreka do 2000 zł. Wspominając o cenie, jak dla mnie powinna być mimo wszystko niższa, nie podoba mi się polityka cenowa firmy Spokey.

Jedno jest pewne jeżeli zdecydujesz się zakupić ten orbitrek będziesz naprawdę zadowolony

Moja ocena w skali od 1 do 10

Jakość wykonania : 6— jest bardzo dobrze

Gwarancja serwis : 6 — serwis Spokey działa na zasadzie door to door, wysyłają kuriera po uszkodzony sprzęt.

Komfort ćwiczenia : 7 — bardzo wysoka ocena za jakość ćwiczenia

Niezawodność : 8 — nie miałem żadnej reklamacji na około 20 sztuk sprzedanych

Wyposażenie : 4 — jest regulacja długości kroku i nachylenia uchwytów z pulsem. Nic poza tym

Cena vs Jakość : 7 — cena dosyć wysoka, ale jakość bardzo dobra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj