Antyrefleks w okularach – czy jest niezbędny?

0
402
okulary antyrefleks zdrowie

Obecnie niemal w każdym salonie można kupić szkła z dodatkową powłoką antyrefleksyjną. To jedna z najczęściej wybieranych opcji, która ma zapewnić lepszą jakość obrazu. Warto zadbać o swój wzrok, szczególnie gdy codziennie wpatrujemy się w dużą liczbę ekranów. 

Powłoka antyrefleksyjna – dlaczego warto rozważyć jej wybór? 

Antyrefleks tworzy się poprzez nałożenie na siebie kilku warstw powłoki. Zmniejsza ilość światła, które jest odbijane przez szkło okularowe. Optycy zalecają to rozwiązanie wszystkim osobom noszącym okulary, gdyż bezpośrednio przekłada się na komfort. Powinny na niego postawić także osoby, które pracują przed komputerem lub kilkoma ekranami. Szkła z antyrefleksem podwyższają komfort noszenia okularów. Dla wielu osób oznacza to brak tzw. lustrzanego efektu w kamerze. Powłoka w większym stopniu zabezpiecza również przed zarysowaniami. Obecnie na rynku występuje co najmniej kilka rodzajów powłok. Poprzez swoje działanie modyfikują działanie światła dziennego. 

Powłoka odpowiada za odbijanie części padających promieni. Gdy nie występuje dodatkowa warstwa, dochodzi do załamania światła w szkłach. Wówczas rażące promienie docierają do oka, co jest niezdrowe, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Powłoka z antyrefleksem nie tylko utwardza całą soczewkę, która staje się odporniejsza na zarysowania, ale także zapewnia lepszy kontrast obrazu. 

Jaką funkcję pełni powłoka antyrefleksyjna? 

Powłoka ta istotnie redukuje odbicia wskutek przechodzenia światła. Dzięki niej szkła lepiej odwzorowują barwy oraz kontrasty. Obraz jest również bardziej szczegółowy. Osoba nosząca okulary odczuwa istotny komfort poprzez redukcję odbić na szkłach przedmiotów umieszczonych za nimi. Ponadto sam obraz staje się wyraźniejszy. Podczas codziennego noszenia okularów można zauważyć, że oczy wolniej się męczą. 

Warto postawić na jakość!

Osoby noszące okulary na co dzień powinny wybrać szkła, które będą skutecznie chronić oczy. To istotnie nie tylko z powodu komfortu, ale również zdrowia. Spędzanie wielu godzin przed ekranami, czy to w domu, czy w pracy, osłabia i męczy wzrok. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia redukcję niepożądanych zjawisk optycznych mających bezpośrednie przełożenie na obraz docierający do oka. 

Kto powinien wybrać antyrefleks?

Wybór szkieł z antyrefleksem rekomendowany jest osobom, które szczególnie w pracy angażują swój wzrok. Z tej przyczyny muszą go posiadać: 

  • programiści, analitycy i inne zawody z branży IT
  • menedżerowie 
  • pracownicy biurowi, szczególnie pracujący w administracji i finansach 
  • właściciele firm i przedsiębiorcy 
  • osoby związane z branżą filmową 

Oprócz wymienionych zawodów, okulary z antyrefleksem są odpowiednie dla każdej osoby, która nosi szkła korekcyjne, niezależnie od wieku czy płci. Komfort jest podstawą, a okulary to codzienny atrybut osób z wadą wzroku. Powinien być zatem standardem, zwłaszcza u dzieci z pogłębiającą się wadą.

Okulary z antyrefleksem można rozpoznać po charakterystycznej kolorowej powłoce, która odbija się pod pewnym kątem. Pozwala ona na redukcję problematycznych zjawisk optycznych, co zapewnia lepszą jakość widzenia. Gwarantuje także przejrzystość oraz ochronę narządu wzroku. Obecnie w wielu salonach optycznych antyrefleks staje się standardem, wybieranym przez coraz większą liczbę klientów. Na rynku znajduje się wiele rodzajów powłok antyrefleksyjnych, część z nich jest skierowana do pracowników określonych branż. W przypadku problemów z wyborem konkretnych szkieł z warstwą ochronną, specjaliści EyeShield.com chętnie pomogą w wyborze. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj