Ból kręgosłupa – jak sobie z nim radzić?

0
1004
bolący kręgosłup a zdrowie co robić

Ból kręgosłupa to dolegliwość, która realnie wpływa na komfort naszego życia oraz codzienne funkcjonowanie. Skód bierze się ból pleców i jak sobie z nim radzić?

Brak ruchu najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa

Z bólem kręgosłupa boryka się bardzo dużo osób. Cierpimy na niego nie tylko w wyniku wrodzonych wad postawy, ale przede wszystkim z siedzącego trybu życia lub obciążeń. Mała ilość codziennego ruchu sprawia, że zaczynamy odczuwać dyskomfort w dolnej części pleców.

Dolegliwości bólowe, które nie są leczone mogą się nasilać. Nasze ciało poprzez nie sygnalizuje, że coś złego się w nim dzieje, że potrzebuje pomocy. Jeżeli zignorujemy te sygnały i nie zareagujemy to mogą pojawić się poważne konsekwencje. Zdrowie kręgosłupa jest bardzo ważne, ponieważ od niego zależy nasza ogólna kondycja.

Ból szyi lub odcinka lędźwiowego jest niekiedy skutkiem większych problemów, dlatego poza domowymi sposobami radzenia sobie należy udać się do specjalisty, który dokładnie nas zbada. Dobrze dobrana rehabilitacja np. terapia manualna potrafi wyprowadzić z wielu dolegliwości.

Zdrowy ruch

Ból krzyża pojawia się bardzo często w sytuacjach kiedy mamy zbyt mało ruchu. Siedzący tryb życia pojawia się u coraz większej ilości osób zarówno w domu jak i pracy. Długie siedzenie powoduje, że ból promieniuje na cały kręgosłup.

Aktywności fizycznie nie tylko wpływają na naszą kondycję, ale również nie pozwalają na zastoje w naszym ciele.

Niekoniecznie zdrowy ruch musi oznaczać intensywne ćwiczenia, chodzenie na siłownie bądź uprawianie ciężkich sportów. Równie ważny jest codzienny ruch.  Możemy go dostarczyć spacerując, jeżdżąc rowerem lub wykonując lekkie ćwiczenia w domu.

Jeżeli będziemy dbać o jego regularność podniesiemy ogólną wydajność organizmu. Zdrowy tryb życia to taki, w którym pojawia się właściwa dieta, aktywność fizyczna oraz dbałość o nasze zdrowie.

Pasy rozgrzewające

Ból kręgosłupa lędźwiowego może być łagodzony poprzez pasy rozgrzewające.

Pasy na kręgosłup przynoszą ulgę kiedy dotyka nasz silny ból. Mogą być stosowane również w przypadku kiedy kręgosłup zostanie przeciążony przez np. ciężką prace fizyczną.

Emitowane z pasa ciepło rozluźnia mięśnie, dzięki czemu zmniejsza się nacisk. Jeżeli ból pojawił się jedynie przez spięcie mięśni pasy mogą skutecznie go zlikwidować. W takich przypadkach warto również wdrożyć domowe sposoby na zaradzenie powrotu sytuacji np. proste ćwiczenia.

Pasy rozgrzewające na kręgosłup stosuje się również w przypadku kontuzji, zmniejszają bowiem stan zapalny. Mogą być stosowane dla ogólnego rozgrzania ciała. Dobierając właściwy pas najlepiej wybrać taki, który będzie cechował się wysoką elastycznością i kompresyjnością, dzięki którym właściwie dostosuje się do ciała.

Zadbaj o swoje zdrowie

Bóle kręgosłupa wynikające z wad postawy mogła pływać również na kondycję kończyn dolnych. W naszym ciele wszystko współpracuje ze sobą, dlatego pojawiający się dyskomfort lub problemy będą promieniowały przy dłuższym czasie również w innych miejscach.

Jeżeli zaczniemy cierpieć na dolegliwości pojawiające się w kończynach warto zadbać o ich wsparcie. Sklepy z bielizną medyczną posiadają w swoim asortymencie wiele produktów, które mogą nas wspomóc w codziennym funkcjonowaniu.

Skarpety uciskowe męskie lub podkolanówki uciskowe pozwolą naszym nogom nie odczuwać konsekwencji pozycji stojącej jaką wymusza u nas np. praca. Zadbają o właściwe ukrwienie kończyn, będą działać antyzakrzepowo oraz nie dopuszczą do powstawania żylaków.

Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno. Jeżeli chcemy cieszyć się nim przez długie lata to dbałość o nie jest naszym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj