Co to jest trichogram i czym zajmuje się trycholog?

0
326
trichogram co to jest

Wiele osób za pogorszenie kondycji włosów, świąd, czy przetłuszczanie skóry głowy obarcza kosmetyki. Choć niejednokrotnie to właśnie one są przyczyną niepokojących objawów, to bardzo często problem leży zdecydowanie głębiej. Jeżeli zastanawiasz się, z czyjej pomocy skorzystać, aby poznać przyczyny i dobrać odpowiednie metody terapii, sprawdź krótki poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dowiedz się, kim jest trycholog i gdzie szukać sprawdzonego specjalisty z Bydgoszczy. Sprawdź, co to jest trichogram!

Trycholog – kim jest i czym się zajmuje?

Trycholog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu, ustalaniu przyczyn i leczeniu dolegliwości dotyczących włosów i skóry głowy. Warto wybrać się do tego specjalisty, jeżeli obserwujemy jakiekolwiek niepokojące objawy – świąd, pieczenie, łuszczenie, przetłuszczanie lub choroby, tj. nadmierne wypadanie włosów, łuszczyca, czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Trycholog przeprowadzi skrupulatny wywiad z pacjentem, wykona badania diagnostyczne w swoim gabinecie, a w razie konieczności zaleci dalsze postępowanie.

Trychologia jest dziedziną, która choć zajmuje się włosami i skórą głowy, to przenika się z wieloma działami medycyny. Najlepsi specjaliści mają świadomość, że przyczyny wielu objawów, w tym m.in. łysienia często wynikają z nieprawidłowości dotyczących innych układów organizmu. Poszukując rzetelnego trychologa, warto zwrócić uwagę na Instytut Cosmedic w Bydgoszczy. To miejsce, w którym każdy pacjent otrzymuje kompleksową opiekę i zwiększa swoje szanse na całkowite wyleczenie wielu schorzeń.

Co to jest trichogram i jak przebiega?

Podstawą diagnostyki u trychologa, poza wywiadem, są odpowiednie badania. Trichogram to jedna z podstawowych procedur diagnostycznych. Jego celem jest ustalenie przyczyn utraty włosów. Procedura rozpoczyna się od pobrania (wyrwania) kilku małych kępek włosów. Ważne, aby materiał poddawany analizie pochodził z okolicy o największym przerzedzeniu. Trichogram polega na oglądaniu pod mikroskopem pobranych cebulek włosowych.

Specjalista analizuje ich budowę i liczbę włosów na konkretnych etapach wzrostu (anagen, katagen, telogen). Dzięki uzyskanym danym można:

  • określić stopień nasilenia utraty włosów,
  • ocenić szybkość wypadania kosmyków,
  • wykluczyć niektóre przyczyny łysienia.

Badanie włosów trichogram nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta, a jedynie należy powstrzymać się od stosowania środków do stylizacji i farbowania na 2 tygodnie przed jego wykonaniem. Więcej informacji dotyczących tego badania znajdziesz m.in. na stronie https://instytutcosmedic.com/zabieg/trichogram/.

Kiedy warto udać się na wizytę do trychologa lub wykonać trichogram?

Wiesz już, czym zajmuje się trycholog oraz co to jest trichogram. Jeżeli obserwujesz jakiekolwiek niepokojące symptomy na skórze głowy, pogorszenie kondycji lub utratę gęstości pasm – nie zwlekaj i jak najszybciej umów się na wizytę do specjalisty.

Jeśli interesuje Cię wizyta u trychologa w Bydgoszczy, zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wizyty, zamieszczonymi na stronie https://instytutcosmedic.com/trychologia/. Weź pod uwagę, że im szybciej rozpoczniesz diagnostykę i leczenie, tym lepsze efekty możesz uzyskać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj