Koreańskie metody na piękną skórę twarzy

0
1507

Koreanki od wieków wiedzą jak doskonale dbać o urodę. Ich wielkim pragnieniem było uzyskać nieskazitelny wizerunek, a to podejście z biegiem czasu zyskało na popularności i ostatecznie stało się nieodłącznym elementem koreańskiej kultury i filozofii.

Stopniowo w Korei zaczęło pojawiać się na rynku coraz więcej i więcej doskonałych i przełomowych produktów mających w swoim składzie przeróżne egzotyczne składniki, dzięki którym uzyskiwało się wspaniałą i zdrową cerę. Ten rytuał piękna to wielostopniowy proces, który w efekcie, po długotrwałym stosowaniu, przynosi doskonałe rezultaty. Czym tak naprawdę jest koreański sekret urody i na czym dokładnie polega?

Demakijaż i oczyszczenie skóry

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem koreańskiej pielęgnacji twarzy jest dokładny demakijaż połączony z oczyszczeniem skóry. Porządny demakijaż wiąże się z całkowitym usunięciem wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry: kosmetyków, sebum, potu, bakterii i zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Tonizacja to również podstawa

Tonik w całym procesie koreańskiej pielęgnacji ma za zadanie wyrównać pH skóry po jej gruntowym oczyszczeniu, a w rezultacie idealnie nawilżyć naszą skórę. W przypadku tego konkretnego kroku niezwykle istotne jest, by wybierać tylko i wyłącznie delikatne toniki, które nie zawierają alkoholu.

skora twarzy

Złuszczenie skóry

Ten etap pielęgnacji koreańskiej ma przed sobą jedno główne zadanie: pomóc skórze efektywnie wchłonąć kosmetyki, które nawilżają i odżywiają skórę. Aby tego dokonać, najpierw skóra musi zostać delikatnie złuszczona. Regularne usuwanie martwego naskórka jest niezwykle istotne. Do tego służą peelingi oraz specjalne szczoteczki elektryczne.

Pora na nawilżenie

Koreańska pielęgnacja twarzy przewiduje kilkuetapowe nawilżenie, ponieważ Koreanki przykładają do tego procesu niezwykle dużą wagę. I zapewne mają rację, czego dowodem może być ich skóra bez skazy. Zaczynamy nawilżanie od esencji, czyli hybrydą toniku i serum, który przygotowuje naszą skórę na kolejny etap, czyli ampułkę. Ampułka powinna być stosowana raczej krótkotrwale i jedynie w konkretnym celu. Po ampułce pora na serum, czyli kosmetyk, którego podstawowym zadaniem jest odżywienie skóry twarzy. To element, który na stałe należy włączyć do całej procedury pielęgnacyjnej. Serum stanowi doskonałe remedium na walkę ze zmarszczkami, odwodnieniem i odbarwieniami. Po zastosowaniu serum czas na to, by zadbać o niezwykle wrażliwą skórę wokół oczu. Krem pod oczy to świetna odpowiedź na symptomy mijającego czasu. Całość podsumowuje krem nawilżający, który spaja wszystkie kosmetyki użyte w poprzedzających etapach.

Masaż twarzy

Koreanki przywiązują do niego bardzo dużą wagę z prostej przyczyny – to nieodzowny element całego procesu pielęgnacyjnego. Skóra bardzo często traci jędrność, przybywa na niej załamań, a negatywne zmiany zachodzą w całym naszym ciele. Systematyczny masaż, trwający nawet kilka minut widocznie poprawia wygląd twarzy oraz wpływa pozytywnie na jakość jej mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj