Lecznicze grzyby – naturalny sposób na długowieczność!

0
588
grzyby lecznicze skuteczność działania

Grzyby posiadają wiele właściwości leczniczych, które ludzie poznali już setki lat temu, wykorzystując grzyby w medycynie naturalnej. Mykoterapia, bo tak nazywa się profesjonalnie leczenie grzybami, posiada swoją popularność z reguły na Bliskim Wschodzie, gdzie ludzie stosują grzybki reishi, shiitake, czy maitake w celach zdrowotnych. W naszych stronach również możemy odnaleźć lecznicze grzyby, które z pewnością pomogą w leczeniu różnych chorób. Jesteś ciekawy jakich? Sprawdź dalszą część artykułu, aby się tego dowiedzieć.

Leczenie grzybami – Na czym polega?

W krajach dalekiego wschodu mykoterapia jest bardzo popularne stosowanie właściwości grzybów w celach wspomagania organizmu, przy terapii wszelakich chorób. Na świecie zdiagnozowano około 700 gatunków grzybów, które posiadają właściwości prozdrowotne. Oczywiście zdecydowana ilość, ponieważ aż 200 gatunków znajduję się na bliskim wschodzie, tak jak trzy najpopularniejsze gatunki leczniczych grzybów jak wcześniej wymienione reishi, shiitake i maitake, lecz w Polsce posiadamy również występujący jeden gatunek grzyba, a jest to borowik szlachetny.

Popularnym grzybem mocno wspomagającym nasz organizm jest również maczużnik, pochodzący wysokich Himalajów. Najczęściej grzyby posiadają obiecujące działania przeciwnowotworowe, lecz również obniżają zły cholesterol, ciśnienie krwi oraz zwalczają wirusy, bakterie wywołujące w nas stany zapalne, które grzyby łagodzą. Mykoterapia to idealne rozwiązanie do ludzi, dla których zima jest strasznie sroga i przyciąga poważne konsekwencje na zdrowiu.

Właściwości przeciwnowotworowe grzybów

W medycynie chińskiej przez długi czas w leczeniu pacjentów z nowotworami stosowano maczużnika bojowego(Cordyceps), który posiada wiele dodatkowych funkcji, wspomagających nasz organizm. W Polsce grzybem przeciwnowotworowym jest borowik szlachetny, który zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy, czyli substancji ograniczających rozwój komórek nowotworach w organizmie. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie stosowanie cordycepsu, gdyż zakres jego właściwości jest naprawdę imponujący.

Cordyceps – prawdziwy eliksir życia

Szczególnie w okresie zimowym człowiek narażony jest na ogromną ilość bakterii i wirusów, krążących w pomieszczeniu. Każdy w biurze, klasie czy sklepie kaszle, kicha rozsyłając swoje zarazki do wszystkich. Nikt chyba jednak nie odczuwa przyjemność z uczucia bezsilności i leżenia w łóżku cały dzień z gorączką i bólem każdego mięśnia jakie nasze ciało posiada. Stosowanie Cordycepsu może w tym problemie przynieść ogromną pomoc, gdyż uznawany jest za najsilniejszą ładowarką energii w kontekście leczniczych grzybów.

Na co Cordyceps?

Lecznicy grzyb z gór Himalajskich to światowej klasy pomocnik w drużynie odporności. Stymuluje nasz organizm przeciwko wszelakim bakteriom, wirusom i pasożytom. Do tego jest świetnym na problemy ze stresem, iż stymuluje nasze komórki wywołując w nas spokój. Dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która potrzebują odrobiny spokoju w tym szybkim życiu.

Cordyceps wspomaga również pracę nerek, zwiększając ich funkcjonalność. Grzyb jest stosowany nawet w medycynie zachodniej właśnie na różne zapalenie nerek, jak i ich niewydolność.

Dla każdej osoby posiadających problemy w łóżku, cordyceps również może się sprawdzić. Zwiększa libido i stabilizuje testosteron w organizmie. Starając się z partnerką o dziecko, powinniśmy zażywać ten gatunek grzyba leczniczego, gdyż zwiększa produkcję plemników.

Na stronie do której prowadzą załączone linki dowiemy się więcej informacji na temat cordycepsu, który posiada o wiele więcej prozdrowotnych właściwości. Między innymi wspomaga pracę serca, redukuje stres oksydacyjny i w połączeniu z grzybem z bliskiego wschodu – reishi – poprawia nasz nastrój, dzięki czemu mykoterapia poprawi nam każdy następny dzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj