Okulary Blue Blocker – czyli jak chronić się przed niebieskim światłem?

0
610
okulary blue

Jeśli jesteś montażystą, grafikiem, księgowym, specjalistą SEO, SEM, czy prowadzisz swój własny biznes i zarządzasz firmą online – na pewno spotkałeś się z przemęczeniem oczu. Dlaczego tak się dzieje i co jest tego powodem? Odpowiedź jest prosta. Powoduje to niebieskie światło padające z monitora Twojego komputera, laptopa czy telefonu.

Światło to emituje również telewizor, różnego rodzaju telebimy i żarówki LED, więc jeśli nie pracujesz na co dzień przed komputerem to i tak jesteś na nie narażony. Zbyt częste i długotrwałe wpatrywanie się w ekran urządzeń elektronicznych, sprawia, że jesteśmy przebodźcowani niebieskim światłem.

Oczy stają się suche i przemęczone. Zaczynają swędzieć i robić się czerwone. Do tego dochodzi ból głowy i ogólne zmęczenie. Jest jednak sposób, aby sobie z tym poradzić – to okulary blokujące z powłoką blue block. W zależności od ich rodzaju blokują nawet całkowicie światło niebieskie. Blue blocker chroni Twoje oczy przed wpływem szkodliwego światła i sprawia, że komfort Twojej pracy i relaksu staje się o wiele większy.

Czy moje oczy są przemęczone? – objawy i skutki działania niebieskiego światła

Światło niebieskie sprawia, że Twoje nerwy wzrokowe stale kurczą się i na przemian skracają, aby wyostrzyć obraz. Przez nieustanną pracę, oczy dość szybko odmawiają posłuszeństwa. To tak, jakbyś cały czas bez przerwy przez 8 godzin podnosił sztangę z ciężarami. Warto więc wiedzieć kiedy Twoje oczy zaczynają się męczyć.

Oprócz swędzenia i zaczerwienienia oczu możesz borykać się z nieostrym widzeniem. Ból głowy i problemy z koncentracją często kojarzone są z małą ilością snu czy stresem. Są to jednak objawy, które wskazują na to, że Twoje oczy już za bardzo się nadwyrężyły przy pracy przed komputerem. Jest to jednak możliwe, że przez długą pracę przed monitorem możesz odczuwać problemy z zasypianiem. Przez niebieskie światło Twój wzrok na stałe może się pogorszyć – wada wzroku może się pogłębić.  W najgorszym przypadku możesz doprowadzić do trwałej choroby oczu, czyli zwyrodnienia plamki żółtej.

Jak chronić swoje oczy? Czy blue block działa?

Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć swoje oczy, są okulary blokujące niebieskie światło. Specjalnie wykonane soczewki blokują światło niebieskie i fioletowe, ale przepuszczają czerwone i żółte, przez co możesz widzieć obraz w nieco cieplejszych barwach. Blue blocker może być nakładany na standardowe okulary bądź na tak zwane okulary zerówki. Nie korygują one żadnej wady wzroku, tylko blokują szkodliwe niebieskie światło.

Dlatego jeśli nie masz wady wzroku, ale często pracujesz przed monitorem – nadal możesz rozważyć zakup okularów blokujących. Osoby, które długoterminowo i regularnie ich używają, zauważają widoczną różnicę w codziennym funkcjonowaniu. Będziesz mógł dłużej skoncentrować się na swojej pracy czy nauce przy komputerze i nie będziesz odczuwać problemów ze snem. Niebieskie światło, które w zbyt dużej dawce jest szkodliwe dla Twojego organizmu, nie będzie Ci już więcej zagrażać.

Jakie okulary blokujące niebieskie światło wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli okularów z powłoką blue block. Nie każde jednak będą działać w zamierzony sposób. Jakie wybrać, aby były dobrej jakości i naprawdę pomagały naszym oczom?

Polecamy Tobie firmę EyeShield, która posiada w swojej ofercie sprawdzone modele. Każdy znajdzie w ich sklepie coś dla siebie. Posiadają wiele modeli damskich, męskich oraz unisex. Na przykład okulary Paris Gold DayShield – cienkie, delikatne i eleganckie oprawki dodadzą stylu każdej kobiecej stylizacji. Dla Panów polecamy okulary Mithril DayShield – klasyczne czarne okulary wpasują się w gusta większości mężczyzn. Jeśli szukacie bardziej charakternych modeli – takie też się znajdą – to np. okulary Largo Leopard DayShield. Jeśli już zaopatrzysz się w swoje okulary blokujące, nie zapomnij o swoich dzieciach, które w wieku szkolnym również narażone są na niebieskie światło. Polecamy model okularów dla dziecka 7-11 lat Aviator Kids DayShield.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj