Z czego składa się Triphala? Podstawowe działanie Triphali

0
312
Triphala na trawienie przeczyszczenie gorzka

Triphala to jeden z popularniejszych ostatnio suplementów diety. Na pewno jest to suplement modny, który wiele ludzi skłonił w stronę zwiększonego zainteresowania działaniem tradycyjnej medycyny indyjskiej, nazywanej medycyną ajurwerdyjską (potocznie ajurwedą).

Jeżeli pójdziesz do apteki w celu zaopatrzenia się w łagodny środek przeczyszczający, zdolny do usunięcia różnych złogów z jelit, bardzo prawdopodobne jest to, że farmaceuta (o ile będzie on obeznany z mniej konwencjonalnymi metodami leczniczymi) zaproponuje ci właśnie zakup triphali.

Ta niezwykła mieszanka składająca się z zaledwie trzech naturalnych ziół pomaga na różne problemy zdrowotne, zwłaszcza na problemy trawienne. W naturalny sposób leczy zaparcia, jednocześnie przyczyniając się do ogólnego wzmocnienia dosłownie każdej pojedynczej części organizmu.

Warto wiedzieć, że warunkiem zachowania prawidłowego zdrowia jest właśnie prawidłowo funkcjonujący układ trawienny.

Zdrowie zaczyna się od jelit

To właśnie układ pokarmowy odpowiada za usuwanie różnych niechcianych i niebezpiecznych, często szkodliwych substancji, więc jeśli on nie jest w stanie ich eliminować i wyprowadzać z ciała, one zaczynają w tym ciele zalegać i zanieczyszczają je od środka. Problemy z zaparciami, wzdęciami i niestrawnościami uwidaczniają się chociażby na skórze. Trądzik w wieku dorosłym bardzo często wynika po prostu z obciążonych jelit. Jeżeli występuje w nich bardzo duża ilość szkodliwych trujących związków, istnieje niestety wysokie prawdopodobieństwo tego, że przynajmniej część tych związków przedostanie się z powrotem do organizmu i stanie się obciążeniem dla różnych narządów.

Triphala organiczna z Indii sklep

Triphala działanie skupia się natomiast na regularnym i sumiennym oczyszczaniu jelit oraz dbaniu o funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Działanie to pomaga w całkowitej likwidacji zaparć, poradzeniu sobie z bólami brzucha oraz usunięciu niestrawności. Gdy układ pokarmowy wreszcie znajduje się pod kontrolą, całe zdrowie ulega natychmiastowej poprawie. Za sprawą prawidłowego oczyszczania jelit unika się sytuacji, w której zbyt duża ilość trujących substancji zalegałaby w organizmie, bo te substancje nareszcie mogą być na bieżąco wyłapywane i wydalane.

Z czego składa się Triphala?

Korzystny wpływ na układ pokarmowy to efekt złączenia ze sobą trzech niezwykłych składników. Są to kolejno: haritaki, amalaki oraz bibithaki. Każdy z nich wymaga oddzielnego wyjaśnienia, bo każdy z nich działa jednak nieco inaczej.

Za efekt oczyszczający i lekkie przeczyszczenie odpowiada przede wszystkim pierwsza z wymienionych substancji, nazywana też czarnym mir oblanem, odgrywająca w triphali główną i chyba też najistotniejszą rolę. Haritaki ma za zadanie wytworzyć specjalny śluz w żołądku i poprawić nawilżenie ścianek całego układu pokarmowego. Tym samym rozluźnia masę kałową i ułatwia jej wydalenie, a także sprawia, że proces ten staje się bezbolesny i komfortowy nawet przy dużym zaparciu.

Triphala działanie łagodzące stany zapalne to natomiast efekt użycia amalaki, która jest substancją łagodzącą różnego rodzaju dolegliwości. Znakomicie zabezpiecza ona ścianki żołądka i staje się też źródłem ochrony dla innych narządów wchodzących w skład układu pokarmowego. Efekt przeczyszczający to również skutek dodania bibhitaki. Ostatnia z wymienionych substancji jest niczym innym jak po prostu źródłem dobrego błonnika pokarmowego, który zawsze będzie przyspieszać przemianę materii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj