Rozpocznij zdrowe odżywianie z dietą pudełkową

0
753
rozpocznij zdrowe odzywianie z dieta pudelkowa zdrowszy

Ile to już razy powtarzałeś sobie „nowy rok, nowy ja”? Planowane, a raczej obiecywane samemu sobie zmiany, bardzo często nie dotyczą naszego charakteru, lecz wyglądu, w tym zwłaszcza wyglądu sylwetki. Aby faktycznie stracić na wadze, trzeba przestawić się jednak na tak zwane zdrowe odżywianie. Jak więc jeść, aby schudnąć i co zrobić, aby wytrwać w swoim postanowieniu? Najłatwiej oczywiście z cateringiem dietetycznym od Heroes Diet!

Czym jest zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianie nie ma nic wspólnego z głodzeniem się lub wykluczeniem z jadłospisu wszystkiego poza zielonymi liśćmi. Wręcz przeciwnie, racjonalne jedzenie to zbilansowana i różnorodna dieta, w której znajdzie się miejsce dla wszystkich składników odżywczych. Liczy się zarówno to, co kładziemy na swoim talerzu, jak i to w jakiej ilości oraz kiedy to spożywamy. Dieta, która ma pozwolić nam schudnąć, bazuje na pewnej regularności. Chociaż często mówi się o nienaruszalnym schemacie 5 posiłków dziennie, to tak naprawdę nie musimy zmuszać się do jedzenia śniadań czy kolacji. Dań może być równie dobrze tylko 3, o ile przyjmujemy je o stałych porach, w równych odstępach czasu i jeśli pokrywają one nasze zapotrzebowanie kaloryczne.

Czym charakteryzuje się zdrowe jedzenie?

Jak rozpoznać, że to co otrzymaliśmy w ramach cateringu dietetycznego jest zdrowe? Dietetycy podkreślają, że najlepsze dla naszego organizmu jest to, co najbliższe naturze, czyli jak najmniej przetworzone. Oznacza to, że zamiast wybierać fast food lub danie do mikrofalówki, musimy gotować samodzielnie, stołować się u mamy lub zamówić catering dietetyczny Heroes Diet. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że to co zjadamy, zawiera maksymalną ilość składników odżywczych, witamin i minerałów. Istotne jest również dopilnowanie tego, z jakich elementów składa się każdy posiłek. Żywność musi pokrywać nasze zapotrzebowanie na białka, tłuszcze, węglowodany, mikro- i makroelementy. Pełnowartościowy obiad powinien łączyć więc je wszystkie w odpowiednich proporcjach.

Zdrowo, ale czy smacznie?

Na dobry smak potraw składa się wiele czynników. Trzeba oczywiście wiedzieć, co z czym zestawić, w jakiej formie i w jakiej ilości. Dobrą inspiracją są więc kultowe przepisy różnych kuchni świata, które wykorzystuje się w ramach przygotowywania posiłków cateringowych. To jednak nie wszystko, ponieważ smak nie zależy jedynie od umiejętności kucharza, ale również – a może nawet przede wszystkim – od jakości składników. Jeśli są one świeże, mają lepszy aromat, więcej wartości i apetyczniejszy wygląd. Właśnie dlatego diety pudełkowe Heroes Diet bazują na produktach spożywczych zakupionych w dniu przygotowania. Co więcej, pochodzą od lokalnych dostawców, więc nie muszą przebywać długiej drogi, aby trafić na talerz konsumenta.

Potrzeby żywieniowe są różne

Zdrowa dieta dla karmiącej mamy i zdrowa dieta dla sportowca nie będą dokładnie tym samym. Właśnie dlatego diety pudełkowe komponowane są według różnych schematów, dostosowanych do potrzeb organizmu, a nawet do preferencji smakowych. Poza tym, każdy nowy klient ma szansę skonsultować się z dietetykiem, który pomoże mu dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków i określi zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.

Catering dietetyczny zdejmuje wiele obowiązków z barków każdej osoby, która chciałby zacząć zdrowo się odżywiać, ale nie ma na to czasu lub odpowiedniej motywacji, aby wytrwać w swoim postanowieniu. Jeśli nie chcesz powtarzać co roku tych samych frazesów, już dzisiaj skorzystaj z oferty diety pudełkowej, która przybliża realizację planu „nowy rok, nowy ja”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here