Jak dobrać sprzęt snowboardowy?

0
745
dziewczyny na snowboardzie

Zimowe szaleństwa zdobywają coraz większą liczbę zwolenników, a tłumy na stokach świadczą o tym, że Polacy pokochali narty i snowboard. Ten przyjemny i radosny sport wymaga jednak od nas skompletowania dość dużej ilości sprzętu. W przypadku snowboardu oczywiście podstawa to dobrze dobrana do naszej sylwetki deska. Nowicjusze mogą być lekko zdezorientowani widząc, jak wielki jest wybór desek oraz akcesoriów na snowboard. Na co zwrócić uwagę? Jakich dodatkowych gadżetów potrzebujemy, by w pełni cieszyć się sezonem zimowym?

Jaką deskę wybrać dla początkującej osoby?

Najważniejsze na początku to dobrze określić swój poziom zaawansowania. Jeśli nigdy nie jeździłeś lub było to kilka prób, jesteś początkujący, średniozaawansowane są osoby, które czują się na stoku już względnie pewnie, a zaawansowane te, które świetnie odnajdują się w każdych warunkach. Na samym początku nie trzeba celować w deski z najdroższej półki cenowej, daj sobie szansę na polubienie się z jazdą na snowboardzie i udoskonalenie techniki zanim wydasz fortunę. Jako początkująca osoba nie dostrzeżesz subtelnych różnic we właściwościach pomiędzy poszczególnymi deskami. Warto także postawić na deskę, która umożliwi jazdę różnymi stylami i technikami, by móc wyczuć ten, który będzie nam odpowiadał najbardziej. Na pierwszą jazdę deskę można wypożyczyć, a nawet wypróbować kilka różnych, by lepiej zgłębić temat.

snowboard snowboardzista podczas zjazdu

Akcesoria niezbędne do komfortowej jazdy na snowboardzie

Na dobór deski wpływ mają Twój wzrost i waga, tu jednak nie ma jednego wyznacznika. Nieco inna długość deski będzie odpowiednia do freestyle’u, inna dla lubiących uniwersalne rozwiązania, inna dla szybkiej jazdy. Po kilku próbach warto wybrać się do profesjonalnego sklepu dla snowboardzistów, gdzie fachowi doradcy pomogą Ci zagłębić się w szczegóły. Do deski należy dobrać dobrze dopasowane wiązania i buty, które zagwarantują bezpieczeństwo jazdy i zmniejszą ryzyko urazów.

Zawsze sprawdzaj ich sztywność na zasznurowanym na nodze bucie, a nie w rękach oglądając poszczególne modele. Podstawowy sprzęt należy uzupełnić o wysokiej klasy kask, rękawice, bieliznę termiczną oraz gogle snowboardowe, które umożliwią Ci komfortową i bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Dodatki są niemniej istotne, gdyż również mają bardzo duży wpływ na wygodę jazdy na snowboardzie i nasze zdrowie.

Gogle snowboardowe dla każdego kształtu twarzy

W przypadku dodatkowych akcesoriów do snowboardu ich dopasowanie do naszej twarzy ma również bardzo duże znaczenie. Kask i gogle snowboardowe to element, który może podkręcić nasz wygląd pod względem estetycznym, ale przede wszystkim ma za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo podczas jazdy na stoku w każdych, nawet niesprzyjających warunkach pogodowych. W sklepie online Brylano.com wybierzesz dla siebie gogle snowboardowe, które zachwycą swoim oryginalnym wzornictwem i wysoką jakością wykonania.

Wytrzymałe i dobrze wykonane gogle snowboardowe ochronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i są niezbędnym elementem wyposażenia w trakcie zimowych szaleństw na stoku. Dzięki Brylano.com bez problemu dopasujesz je do kształtu swoje twarzy i zapewnisz zarówno sobie, jak i swojej rodzinie wysoki komfort w trakcie zimowego urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj