Jakie ćwiczenia warto wykonywać podczas przerw w pracy?

0
509
cwiczenia w pracy

Robienie przerw jest ważnym elementem utrzymania produktywności i unikania wypalenia zawodowego. Nie wystarczy jednak po prostu oderwać się od pracy na kilka minut – trzeba ten czas mądrze wykorzystać. Jednym ze świetnych sposobów na to jest włączenie ćwiczeń do swojej rutyny przerw.

Stretching

Rozciąganie to świetny sposób na rozluźnienie mięśni i zapobieganie sztywności i napięciu. Może również pomóc poprawić twoją postawę i zmniejszyć ryzyko urazu. Niektóre proste odcinki, które możesz zrobić podczas przerwy obejmują rolki szyi, odcinki ramion, i odcinki hamstring. Staraj się trzymać każdy odcinek przez co najmniej 15-30 sekund, aby uzyskać jak najwięcej korzyści.

Spacer

Spacer to ćwiczenie o niskim wpływie na organizm, które pomoże Ci pobudzić krew i oczyścić umysł. Jeśli w pobliżu znajduje się park lub ścieżka przyrodnicza, przejdź się na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i cieszyć się krajobrazem. Jeśli utknąłeś w środku, zrób okrążenie wokół swojego biura lub budynku. Staraj się spacerować przez co najmniej 10-15 minut, aby czerpać korzyści.

Ćwiczenia przy biurku

Jeśli brakuje Ci czasu lub miejsca, nadal możesz wykonać szybki trening przy biurku. Spróbuj wykonać kilka pompek przy biurku, umieszczając dłonie na krawędzi biurka i opuszczając ciało w kierunku biurka. Możesz również wykonywać unoszenie nóg w pozycji siedzącej lub dipy na krześle. Ćwiczenia te mogą pomóc w poprawieniu siły i elastyczności, nie zajmując przy tym zbyt wiele czasu.

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc zmniejszyć stres i poprawić koncentrację. Jedno proste ćwiczenie nazywa się techniką 4-7-8. Zacznij od całkowitego wydechu przez usta, a następnie wdychaj przez nos przez liczbę 4. Wstrzymaj oddech na liczbę 7, a następnie wydychaj przez usta przez liczbę 8. Powtórz ten cykl 3-4 razy, aby poczuć się bardziej zrelaksowanym i skoncentrowanym.

Joga

Jeśli masz trochę więcej czasu i miejsca, możesz spróbować wykonać kilka pozycji jogi podczas przerwy. Joga może pomóc poprawić elastyczność, równowagę i siłę. Niektóre proste pozy, które możesz wypróbować to downward dog, warrior II i tree pose. Możesz znaleźć mnóstwo darmowych tutoriali jogi online, które poprowadzą Cię przez szybką rutynę.

Włączenie ćwiczeń do swojej rutyny przerwy może mieć liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Niezależnie od tego, czy masz kilka minut, czy całą godzinę, istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, aby jak najlepiej wykorzystać czas przerwy. Więc następnym razem, gdy czujesz się przytłoczony lub utknął w rutynie, spróbuj wziąć przerwę i uzyskać swoje ciało w ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj