Podstawy Treningu Cardio

0
1731

Bieganie i inne podobne czynności nie są trudną sztuką, ale też i nie łatwą. Wydaje się trochę, że to zajęcie dla półgłówków, w końcu każdy potrafi poskakać sobie i popluskać się w wodzie, jeśli ma do tego predyspozycje.

Umysł urósł do granic potęgi, wszystko poza nim to zajęcia dla osób nieco mniej sprawnych umysłowo. A szkoda, wiele na tym traci sport, którego dziedzina ma wiele zalet. Chociażby i to chyba najważniejsza, człowiek utrzymuje właściwą formę, masę ciała i jest po prostu zdrowy, jeśli stosuje się przy okazji do zasad zdrowego żywienia.

Cardio mi w tym pomoże

Jest to zwykłe bieganie czy pływanie, ale nie przez pięć minut, tylko przez co najmniej czterdzieści. W innym wypadku nie zostanie spalona tkanka tłuszczowa, nawet nie zacznie się spalać.

Widać już, że sport to nie byle co i ma jakieś zasady?

Następną rzeczą jest zwrócenie uwagi na odpowiednie mięśnie i partie ciała i rzeźbienie ich. Ważne jest, by nie nadwyrężyć jednego mięśnia kosztem drugiego, co jest bardzo trudne, dlatego potrzebujemy często instruktorów, na szczęście nie do cardio.

Bieganie nie jest aż takie trudne, jeśli znamy podstawy (internet pomocą) i nie forsujemy się zbytnio. A jeśli już pokonamy pierwsze kilometry, to nic nie stanie nam na przeszkodzie. Sport wcale nie jest dyscypliną dla głupich, wręcz przeciwnie, powinien być dostępny dla każdego! Każdy powienien cieszyć się nim i swoim ciałem, a trening cardio może mu w tym dopomóc, bo jest najbardziej przyjemnym ze wszystkich treningów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj