Zegarek Garmin – Twój najlepszy doradca aktywności

0
779
garmin fenix yoga zdrowy sport

Coraz popularniejsze stają się różne formy aktywności. Każdy chce przesuwać swoje granice fizyczne oraz być zdrowszy i sprawniejszy. Maratony i biegi uliczne, gdzie udział bierze ponad 10 tysięcy uczestników przestają już zadziwiać. Nawet sportowi amatorzy prowadzą regularne treningi oraz monitorują swój postęp. W erze szeroko rozwiniętej technologii pomagają w tym zegarki sportowe. Umożliwiają one śledzenie przeróżnych parametrów, sprawiając przy tym, że trening jest bardziej efektywny i przyjemniejszy.

Zegarek sportowy – najlepsza kontrola aktywności

Zegarek sportowy pozwala na kompleksową kontrolę i analizę aktywności fizycznych. Podczas treningu umożliwia on śledzenie takich parametrów jak: puls, tempo, ilość kroków, długość kroku, czas oraz jeszcze wielu innych. Wiemy dzięki takim informacjom jak szybko biegniemy i jaki mamy puls. W połączeniu z założeniami treningowymi możemy takie tempo, w zależności od dnia i temperatury, podkręcać albo spowalniać. Po ćwiczeniach cała nasza aktywność zostaje zapisana na naszym koncie. Umożliwia to potem analizę dokładnych parametrów: kiedy następował spadek tempa, a kiedy wzrost lub też kiedy wzrastał nam puls. Pozwala to lepiej zrozumieć nasz trening oraz znaleźć potencjalnie możliwe rzeczy do poprawy. Odnajdziemy również w jednym miejscu sumaryczny kilometraż dla danego tygodnia oraz miesiąca. Można również pochwalić się jakimś treningiem w mediach społecznościowych, co ostatnio jest bardzo popularne.

Urządzenia posiadające wbudowany pulsometr nadgarstkowy umożliwiają również analizę jakości snu. Z wykresów możemy odczytać czas snu, godziny poszczególnych faz snu, czy też długość snu głębokiego. Sen i regeneracja to bardzo ważne czynniki w treningu każdego sportowca, dlatego ta funkcja też jest niezmiernie ważna. Zegarki sportowe są aktualnie tak powszechne, że ciężko spotkać kogoś trenującego, kto nie posiada takiego cudu techniki. Wystarczy wyobrazić sobie ile czasu zajmowało by notowanie treningów w dzienniczku, spisywanie czasu ze zwykłego zegarka oraz przebytego dystansu z mapy. Kontrolowanie parametrów podczas aktywności również byłoby ograniczone do samopoczucia oraz czasu treningu. Z całą pewnością posiadacze takich udogodnień nie zrezygnowaliby z nich z własnej woli. Pokazuje to ile wnoszą one do treningu oraz naszego życia.

garmin wspinaczka 1

Zegarki Garmin – smartwatch dla fanów sportu

Zegarki Garmin, podobnie jak inne urządzenia technologiczne, cały czas się rozwijają i ewoluują. Początkowo posiadały tylko funkcję GPS, a funkcja mierzenia pulsu była dodatkiem wymagającym specjalnego paska na klatkę piersiową. Obecnie często mają wbudowany pulsometr i mierzą tętno z nadgarstka, a szereg innych funkcji jakie posiadają sprawia, że nie są już tylko zwykłym zegarkiem. Nowe modele zegarków takie jak Garmin Fenix oraz Garmin Epix posiadają ogromną ilość możliwości. Zapłacimy nimi za zakupy, ponieważ posiadają funkcję Garmin Pay. Również odczytamy na nich powiadomienia z telefonu. Sprawia to, że są to już wysokorozwinięte urządzenia.

Do tego dochodzą doskonałe parametry, takie jak: bardzo pojemna bateria, wytrzymałe i solidne szkło na wyświetlaczu, koperta i cały zegarek wykonany z materiałów najwyższej jakości oraz sam wyświetlacz który jest zaawansowany technologicznie. Posiadają również wiele profilów sportowych dla przeróżnych sportów, nawet takich jak: wioślarstwo, narciarstwo, czy też golf. Zegarek Garmin Fenix 7s umożliwia już nawet słoneczne ładowanie swojej baterii. Dla osób wybierających się na długie, kilkutygodniowe wyprawy trekkingowe wydaje się być to doskonała opcja do ładowania zegarka bez wymogu prądu.

Zarówno modele Fenix oraz Epix to idealne wybory dla zapalonych golfistów. Oba produkty posiadają bowiem fabrycznie zapisanych ponad 42 tysiące pól golfowych. Każdy z nich pokaże nam również porady i sugestie dotyczące naszego treningu i aktywności.

garmin silownia zdrowa

Który zegarek sportowy wybrać?

Podsumowując zebrane informacje łatwo zauważyć, że różnice w funkcjonalności jakie oferują poszczególne modele są bardzo duże. Poszukując prostych funkcji treningowych, a nie rozwiniętych daleko smartwatchów, dobre będą bazowe i starsze urządzenia. Posiadają one moduł GPS, dzięki któremu zmierzymy przebyty dystans oraz nasze tempo, a także często również mają już wbudowany pulsometr. Przykładem jest seria Forerunner, gdzie wraz ze wzrostem liczby przy modelu zegarek jest bardziej zaawansowany.

Dla osób szukających większych możliwości i dysponujących większym budżetem idealne będą nowe modele Garmin Fenix. Ultramaratończycy oraz fani ekstremalnie długich aktywności znajdą tutaj również coś dla siebie. Garmin ma do zaproponowania produkt, który w trybie treningu potrafi wytrzymać nawet 6 dni, a taki właśnie jest nowy Garmin Epix. Z szerokiej gamy produktów każdy znajdzie urządzenie odpowiednie dla siebie, musi tylko dopasować je do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj