Biotyna – lek na piękne włosy, skórę i mocne paznokcie

0
871
biotyna a nasze zdrowie

Biotyna to związek organiczny odpowiedzialny między innymi za stan naszych włosów, skóry i paznokci. By były one w dobrej kondycji, warto zastosować suplementację. Istotne jest jednak, by używać sprawdzonych preparatów. Lek z biotyną wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.

Wiosna, która nadchodzi wielkimi krokami, to czas odnowy. Warto więc w tym momencie zadbać o siebie i uzupełnić po zimie deficyt składników odżywczych w naszym organizmie. Dobrze między innymi skoncentrować się szczególnie na biotynie, czyli witaminie B7 (zwanej też witaminą H). A to ze względu na profity, z których będziemy mogli się cieszyć. Któż z nas nie marzy o zdrowych gęstych włosach, jędrnej skórze i mocnych paznokciach? Taki zestaw to przepustka do dobrego samopoczucia i atrakcyjnego wyglądu. Sprawdzony preparat, taki jak lek z biotyną, będzie naszym wiernym i skutecznym sojusznikiem w tych dążeniach.

Trochę więcej o biotynie

Jak już wcześniej wspomniano, biotyna to inaczej witamina B7. Jest ona niezbędna do tego, by niektóre kluczowe procesy zachodzące w naszym organizmie mogły prawidłowo przebiegać. Istotnie wpływa ona na proces krzepnięcia krwi, tworzenia kwasów tłuszczowych czy glukozy. Jednak szczególnie dużo się mówi o wpływie biotyny w kwestiach dermatologicznych. Między innymi w reklamach nagłaśniany jest jej pozytywny wpływ na włosy, paznokcie i skórę. Odpowiednia podaż biotyny pozwoli nam cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami.

Witamina B7 hamuje ich wypadanie, przyspiesza wzrost i spowalnia proces siwienia. Poza tym zapewnia mocne paznokcie, które się nie rozdwajają, a ich płytka jest gładka i bez bruzd. Uzupełnianie w organizmie zawartości biotyny to także sprawdzona opcja dla tych, którym zależy na jędrnej skórze. Dzięki biotynie skutecznie wyregulujemy także pracę gruczołów łojowych oraz pozytywnie wpłyniemy na stan skóry dotkniętej łuszczycą czy egzemą. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat z biotyną i pamiętać o jego regularnej suplementacji, by móc cieszyć się z efektów.

Objawy deficytu biotyny

Wypadające włosy, łamliwe paznokcie czy problemy skórne mogą być objawem różnych chorób – m.in. tarczycy i zaburzonej gospodarki hormonalnej. Należy więc w pierwszej kolejności udać się do lekarza i zrobić odpowiednie badania. Jeśli wykluczą one takie przyczyny złego stanu skóry, paznokci czy włosów, wtedy możemy podejrzewać, że za to jest odpowiedzialny deficyt biotyny w naszym organizmie. Oprócz zmian łuszczycowych na skórze, szarego jej odcienia, cienkich i łamliwych paznokci, wolno rosnących, wypadających i szybko siwiejących włosów objawem braku biotyny jest mrowienie mięśni. Poza tym występują: podwyższony poziom cholesterolu we krwi, senność, otępienie lub rozdrażnienie. Deficyt biotyny wpływa negatywnie nie tylko na naszą urodę, ale i na ogólny stan zdrowia.

Lek z biotyną, czyli dlaczego sama dieta nie wystarczy

Lek z biotyną pozwala na uzupełnienie deficyty tego związku w organizmie. Co prawda trzeba także pamiętać o zrównoważonej diecie bogatej w produkty zasobne w witaminę B7 (wątróbka, żółtka jaj, szpinak, mąka sojowa, orzechy, pomidory), jednak przy dużych brakach biotyny w organizmie może się ona okazać niewystarczająca. Poza tym większość produktów spożywczych jest współcześnie uboga w składniki odżywcze – także przez wyjałowione gleby. Racjonalne podejście w tym temacie podpowiada, że wspomożenie organizmu lekiem z biotyną będzie dobrym wyjściem.

Biotyna lek to skuteczna opcja, którą warto wykorzystać, by cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj