Czym są zabiegi liposukcji?

0
365
kobieta zabieg liposukcji

Liposukcja jest słowem, z którym spotykamy się coraz częściej już nie tylko w mediach społecznościowych lub telewizji. Co ciekawe z tym określeniem możemy spotkać się zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Kiedyś liposukcja kojarzyła się głównie z celebrytami oraz gwiazdami kina, jednak obecnie słowo to jest niezwykle popularne wśród przeciętnego Kowalskiego. Czym jest liposukcja? Skąd jej popularność oraz czy warto się poddać liposukcji?

Liposukcja, czyli o co chodzi?

Liposukcja to nic innego, jak zabieg odsysania tłuszczu z różnych części naszego ciała. Brzuch, biodra, piersi, kostki, policzki, kark, uda, łydki to tylko kilka części ciała, które są poddawane temu zabiegowi najczęściej. Omawiany zabieg wykonuje się, aby zredukować ilość komórek tłuszczowych, jakie występują w ciele. W szczególnych przypadkach obok liposukcji, możemy mieć do czynienia z lipektomią, czyli usunięciem nadmiaru skóry, która została rozciągnięta z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Sam zabieg nie jest skomplikowany, jednak pacjent musi się do niego odpowiednio przygotować. Tylko wtedy ryzyko powikłań jest minimalne.

Etapy zabiegu liposukcji

Etapy zabiegu, praktycznie w każdym przypadku wyglądają podobnie, jednak niektóre elementy mogą się różnić w zależności np.: od miejsca wykonywania liposukcji. Wynika to z zakresu strefy ciała, która może być mniej lub bardziej problematyczna, bierze się również pod uwagę rozległość całego zabiegu. W zależności od tych czynników, może się zmienić np.: typ używanego znieczulenia (zamiast ogólnego, miejscowe).

Pierwszym etapem zabiegu jest rozrysowania na ciele specjalnej mapy, dzięki której lekarz dokonujący zabiegu, wie w którym miejscu może wykonać nacięcia. Długość nacięci wynosi najczęściej od 3 do 5 mm i ich wykonanie jest obowiązkowe oraz związane z kolejnym etapem liposukcji.

Poprzez wykonane nacięcia, pod skórę wprowadza się tzw. kaniule, czyli puste w środku rurki, które swoim wyglądem przypominają igły. Kaniule jednak w porównaniu z igłami nie są ostre na końcu. Kaniule mają specjalne otwory, przez które odsysany jest tłuszcz.

Liposukcja infradźwiękowa i laserowa

Współczesna technologia pozwala, na to, aby zabieg liposukcji był jeszcze łatwiejszy oraz mniej inwazyjny. Obecnie najpopularniejszymi sposobami liposukcji są te przy pomocy infradźwięków oraz lasera.

Liposukcja infradźwiękowa różni się od klasyczne jednym szczegółem. Końcówka kaniuli jest wprowadzana w nutacyjny ruch, a ruch 3d pomaga rozbijać grudki tkanki tuszowej. Co bardzo ważne omawiana metoda nie uszkadza tkanki lipidowej.

Inną nowoczesną metodą liposukcji jest jej odmiana laserowa. Tutaj zabieg może odbywać się zupełnie inaczej. Wykorzystywany w zabiegu laser, ma właściwości rozbijające tkankę tłuszczową, dzięki czemu jest ona albo wchłaniana przez organizm, albo, bardziej klasycznie, odsysana przy pomocy kaniuli. Dużym plusem tej metody, jest to, że laser ma właściwości, które powodują obkurczanie włókien kolagenowych, co przekłada się na lepsze ściąganie się skóry po zabiegu oraz małej ilości obrzęków lub zasinień.

Gdzie wykonać zabieg liposukcji?

Liposukcja, pomimo że jest zabiegiem dość prostym, to powinniśmy pamiętać, że minimalne ryzyko powikłań zawsze istnieje. Dlatego decydując się na taki zabieg warto wybrać sprawdzoną klinikę, która zapewnia najwyższy standard przeprowadzenia całego zabiegu przez profesjonalny personel. W dobie smartfonów wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „liposukcja Poznań” (jeśli mieszkamy w okolicach tego miasta), aby zobaczyć oferty klinik, które taki zabieg mają w swoich usługach.

Liposukcja, czyli skutecznie i mądrze

Popularność zabiegu liposukcji jest związana z jego skutecznością. Dzięki rozwojowi technologii, nawet przeciętny Kowalski, może poczuć się jak prawdziwy celebryta (lub celebrytka) i poddać się omawianemu zabiegowi. Decydując się jednak, na taką formę zgubienia paru kilogramów, warto postawić, na profesjonalistów. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że liposukcja była wykonana prawidłowa, a ryzyko wystąpienia powikłań było ograniczone do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj