Jak uzyskać odszkodowanie za szwy?

0
16
szwy szpital

Odszkodowanie za szwy jest wypłacane w sytuacji, w której doszło do przerwania ciągłości powłok i konieczna okazała się interwencja chirurgiczna. Sprawdźmy w jakich sytuacjach konieczny jest zabieg szycia oraz jaka jest wysokość odszkodowania za szwy?

Szwy zakładane są w sytuacji, w której dojdzie do głębokiego zranienia z towarzyszącym silnym krwawieniem i rozchodzącymi się brzegami. Wówczas założenie szwów jest niezbędne dla prawidłowego zrośnięcia się rany i zminimalizowania widoczności ewentualnej blizny.by rana goiła się prawidłowo i można było zminimalizować ryzyko pojawienia się szpecącej blizny. Uszkodzenie ciała może być wynikiem pogryzienia przez psa, wypadku podczas obsługi maszyn w pracy lub wypadku samochodowego. Skorzystanie z polisy ubezpieczeniowej obejmuje odszkodowanie za założone szwy w zależności od skali urazu.

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków – ile wynosi?

Chociaż polisa z ochroną na wypadek zakładania szwów nie istnieje, to polisa NNW już tak i skutecznie zabezpiecza ubezpieczonego od następstw nieszczęśliwych wypadków, w tym także konieczności zaszycia rany. Ten rodzaj ubezpieczenia można wykupić zarówno dla siebie jak i dla bliskich.

Zastanawiasz się od czego zależy wysokość odszkodowania? W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, kluczowa jest nie tylko suma ubezpieczenia, lecz także rodzaj i rozległość odniesionych obrażeń. Przykładowo, w popularnym towarzystwie ubezpieczeniowym zapewniającym sumę ubezpieczenia od 40 do 150 tys. złotych, odszkodowanie wypłacane jest w wysokości:

  • od 3 do 5% SU – jeśli doszło do uszkodzenia powłok ciała, lecz bez zaburzeń funkcji,
  • od 10 do 50% SU – jeśli doszło do uszkodzenia powłok ciała z zaburzeniami funkcji
  • od 70% SU – jeśli doszło do poważnego uszczerbku na zdrowiu (uszkodzenie rdzenia kręgowego utrudniające chodzenie, uszkodzenie serca)

Ponadto ubezpieczyciel w tym przypadku oferuje także dodatkowe ubezpieczenie – wsparcie finansowe o wysokości 15tys. złotych z przeznaczeniem na rehabilitację. Tabela uszczerbku na zdrowiu znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Co należy przygotować do wypłaty odszkodowania?

Na rynku ubezpieczeń, aby otrzymać odszkodowanie z tytułu założenia szwów, trzeba przygotować odpowiednią dokumentację medyczną, potwierdzającą wystąpienie urazu, wizytę w szpitalu oraz dokumentację z przeprowadzonego zabiegu, a następnie skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Aby wypłata odszkodowania doszła do skutku, należy wypełnić wniosek pobrany ze strony internetowej danego towarzystwa ubezpieczeniowego, załączając do niego  zdjęcia przedstawiające miejsce urazu.

Wysokość odszkodowania za wpływ doznanego urazu

Odszkodowanie za szwy to jedno ze świadczeń, które można uzyskać z powodu odniesionego uszczerbku na zdrowiu. Polisa na życie obejmuje także:

  • okres rehabilitacji
  • przeprowadzenie operacji – gdy rana wymaga założenia szwów
  • konieczność hospitalizacji
  • okres wykonania badań diagnostycznych

W zależności od sumy ubezpieczenia polisy NNW ubezpieczenie może obejmować także pomoc psychologa, pomoc pielęgnacyjną po hospitalizacji lub bezpłatny transport medyczny.

Gdzie znaleźć polisę od założenia szwów?

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie NNW od następstw nieszczęśliwego wypadku i chcesz się ubezpieczyć na wypadek uszkodzenia ciała, najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej polisy jest skorzystanie z funkcjonalności porównywarek ubezpieczeniowych. Intuicyjny kalkulator polis pomoże Ci w znalezieniu komfortowego ubezpieczenia zapewniającego odszkodowanie za szwy, dzięki czemu zaoszczędzisz nie tylko czas ale i pieniądze.

Więcej informacji na temat odszkodowania za szwy znajdziesz pod linkiem: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj