Jakie biurko do pracy jest najlepsze?

0
808
zdrowe biurko do pracy

Jakie biurko do pracy jest najlepsze? Które rozwiązania warto wybrać, by zagwarantować sobie komfort i jednocześnie zdrowie? Jeśli szukasz odpowiedniego biurka, sprawdź nasze polecenie już teraz!

  1. Czym jest biurko regulowane?
  2. Biurko z regulacją wysokości Fly Desk.com – dla kogo?
  3. Dlaczego biurko elektryczne jest dobrym rozwiązaniem?
  4. Jaki stelaż regulowany wybrać?
  5. Stelaż biurka dla wymagających klientów

Coraz większą popularnością cieszą się biurka regulowane. Produkty te wykorzystuje się nie tylko w zaciszu domowym, ale i w biurach. Czym są biurka elektryczne i dlaczego warto kupić rozwiązania tego rodzaju? Odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury.

Czym jest biurko regulowane?

Jeśli zastanawiasz się, czy biurko z regulacją wysokości jest optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tak! Biurko elektryczne tego rodzaju nie tylko gwarantuje komfort, ale przede wszystkim umożliwia nam zadbanie o własne zdrowie, lepszą koncentrację czy równie lepsze samopoczucie. Jak to możliwe? Otóż biurko regulowane ma szeroki zakres regulacji wysokości, dzięki czemu możemy pracować również na stojąco. Siedzenie przed biurkiem przez kilka godzin w ciągu dnia nie jest korzystne dla naszego organizmu – szczególnie dla pleców. Jeśli od siedzącego trybu pracy bolą Cię plecy, odcinek lędźwiowo-krzyżowy czy kark, gwarantujemy, że biurko regulowane i możliwość pracy zarówno na siedząco, jak i na stojąco będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Biurko z regulacją wysokości Fly Desk.com – dla kogo?

Jeśli interesuje Cię biurko elektryczne wysokiej jakości, koniecznie sprawdź rozwiązania proponowane przez Fly Desk.com. Dużą zaletą oferty marki jest to, że każdy klient może samodzielnie skomponować sobie produkt. Wybierz ten rodzaj blatu, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Dostępne są rozwiązania z narożnikiem prostym lub zaokrąglonym w przeróżnych kolorach. Stelaże natomiast różnią się między innymi zakresem wysokości, dlatego w tym przypadku także zdecyduj się na taką opcję, która spełni Twoje oczekiwania. W ofercie znajdziesz blaty proste, ergonomiczne, bambusowe, dębowe oraz sklejkowe.

Wspomniane blaty produkuje się z płyty wiórowej – dokładniej z wirów drzewnych, w pierwszym etapie odpowiednio sprasowanych w wysokiej temperaturze i pod pewnym ciśnieniem. Tej wysokiej jakości materiał sprawia, że biurka wyróżniają się świetną wytrzymałością. Doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu. Grubość blatów wynosi 18 mm, natomiast wielkość zależy od Twoich preferencji. Zarówno maksymalna, jak i minimalna wielkość jest uzależniona od rodzaju stelaża.

Jest także możliwość dodania akcesoriów, dzięki którym bez problemu będziesz mógł utrzymać odpowiedni porządek na swoim biurku. Dużą popularnością cieszą się gniazda, które chowa się w blacie biurka. Dostępne są gniazda nablatowe z USB, przepusty na kable oraz kanały kablowe podblatowe. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie wspomnianej marki Fly Desk.

Dlaczego biurko elektryczne jest dobrym rozwiązaniem?

Siedzący tryb pracy wiąże się z dużo mniejszą aktywnością i nierzadko również z niezdrowymi nawykami związanymi z żywieniem. Skutkiem tego najczęściej jest nadwaga, miażdżyca, cukrzyca, a nawet wyższy poziom cholesterolu. Ponadto wiele osób coraz częściej ma problemy ze zwiększonym ciśnieniem tętniczym krwi, chorobą wieńcową czy chorobami układu krążenia. Siedzący tryb pracy może być także przyczyną częstszych migren i bólu głowy, gorszą wydajnością organizmu, a nawet problemów z oddychaniem. W trakcie długiego siedzenia nasze ciało „działa” wolniej i tym samym dostarcza do tkanek dużo mniej tlenu. To przekłada się na wolniejszą pracę zarówno mózgu, jak i serca oraz tak zwanych mięśni oddechowych. Wyżej wspominaliśmy również o dolegliwościach związanych z naszym kręgosłupem.

Jeśli pracujemy na stojąco, nie tylko automatycznie mamy poprawny przepływ krwi, ale także nasze mięśnie i tkanki są odpowiednio dotlenione. Dzięki temu nasz organizm staje się bardziej wydolny, a sami mamy również więcej energii. Okazuje się, że taka praca na stojąco nierzadko redukuje stres, wzmacnia układ odpornościowy i – co najważniejsze – odciąża nasz kręgosłup, zmniejszając tym samym bóle pleców. Dotleniony mózg sprawia, że nie jesteśmy ospali, czujemy się dużo lepiej i dłużej potrafimy pracować skoncentrowani. Zatem pracujemy nie tylko wydajniej, ale i szybciej.

Jaki stelaż regulowany wybrać?

W ofercie wspomnianej marki Fly Desk znajdziesz aż trzy rodzaje stelażu. Między sobą różnią się zakresem wysokości. Stelaż regulowany BASIC to podstawowe rozwiązanie, którego zakres regulacji wynosi od 710 mm do 1210 mm. Jest to także aktualnie najtańsza opcja, dostępna w ofercie. Konstrukcja stalowo-aluminiowa charakteryzuje się optymalną wytrzymałością i stabilnością. Podstawowy stelaż ma jeden silnik, dzięki któremu bez problemu zmienimy wysokość biurka. Odpowiednim blatem dla niniejszego stelaża będzie model o wielkości od 1000 do 1600 mm. W każdym przypadku brzegi blatu będą odpowiednio wykończone.

Nieco droższym stelażem jest model NORMAL. Wyposaża się go w dwa silniki, dzięki którym możemy ustawić odpowiednią dla nas wysokość biurka. Zakres regulacji wysokości wynosi 690-1180 mm. Do zalet zalicza się między innymi system antykolizyjny, który wcześniej był dostępny tylko i wyłącznie w najdroższym stelażu serii PREMIUM. Dodatkowo biurko elektryczne NORMAL posiada panel sterowania z trzema przyciskami wysokości, wyświetlaczem oraz alarmie, który przypomina użytkownikowi o konieczności zmiany pozycji. Niniejsze rozwiązanie przeznaczone jest do blatów o wielkości od 1200 do 2000 mm. Ze stelażem NORMAL świetnie sprawdzą się szerokie i niestandardowe blaty.

Stelaż biurka dla wymagających klientów

Najdroższym stelażem jest ten, który należy do serii PREMIUM. Zakres regulacji wysokości wynosi 560 – 1230 mm. Ten większy zakres udało się uzyskać między innymi dzięki 3-kolumnowemu stelażowi. Do zalet niniejszego modelu zalicza się głównie stabilność, cichą oraz płynną pracę. Każda noga ma swój silnik, dzięki czemu ustawianie wysokości jest bardzo szybkie. Ponadto stelaż PREMIUM posiada system antykolizyjny, a także dużo większy maksymalny udźwig. Pasuje do blatów szerokich i niestandardowych i wielkości od 1200 do 2000 mm.

Każdy stelaż ma wyświetlacz LED z odpowiednimi przyciskami, pozwalającymi na szybką zmianę wysokości biurka. W system antykolizyjny wyposażone są jedynie stelaże PREMIUM oraz NORMAL. Jeżeli masz dodatkowe pytania o stelaż biurka lub nie wiesz, jaka konstrukcja biurka będzie najlepsza, zapytaj sprzedawcę o zalety stelażu premium. Wyróżnione biurko premium daje pewność, że stelaż pracuje płynnie i zadowoli wymagających klientów, a dodatkowo posiada ergonomiczne wcięcie. Każdy produkt z oferty wspomnianego dostawcy spełnia wymogi wymagających klientów, którzy chcą pracować z blatem ergonomicznym. Nie musisz się martwić ryzykiem pojawienia się niewygodnego kantu blatu, co przełoży się na komfort pracy. Sprawdź opinie osób, które korzystały z zamontowania ramienia podtrzymującego monitor i bardzo to sobie chwalą. Obecnie biurko elektryczne normal można kupić w atrakcyjnej cenie, więc warto się pośpieszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here