Jakie olejki do masażu wybrać?

0
820
olejki do masażu jak się za to zabrać?

Masaż to jedna z największych przyjemności, jakich może w swoim życiu doświadczyć człowiek. Jednak by poznać prawdziwą głębię przyjemności, jaką możemy czerpać z masażu, powinniśmy doświadczyć masażu wykonanego dłońmi prawdziwego profesjonalisty, przy użyciu profesjonalnych przyrządów i gadżetów służących do masażu. Jednym z najpopularniejszych dodatków do masażu, właściwie tak popularnym, że można go nazwać stałym elementem większości masażów, jest użycie olejków do masażu.

Oczywiście olejek olejkowi nierówny, dlatego należy zawsze przede wszystkim pamiętać, że jeśli chodzi o masaż, to najważniejsza jest naturalność. To tyczy się również olejków do masaży używanych, dlatego zawsze wybrać te pozyskiwane naturalnie, na bazie naturalnych składników (przede wszystkim olejków eterycznych) kosztem tych pozyskiwanych syntetycznie. Jeśli natomiast chodzi o wybór najlepszego spośród dostępnych olejków do masażu, to oczywiście każdy ma swój własny gust i własne preferencje, dlatego nie można jednoznacznie orzec, który z nich jest najlepszy.

Starając się jednak zachować maksymalną dozę obiektywizmu i biorąc pod uwagę cenę w stosunku do ogólnie pojętej jakości, poniżej zamieszczony został – mimo wszystko – subiektywny ranking olejków do masażu dostępnych na naszym rodzimym rynku.

I tak jedną z ciekawszych propozycji wydaje się być olejek o zapachu marokańskiej róży

Atutem jest tu przede wszystkim bardzo zmysłowy, subtelny zapach. Co więcej jego konsystencja jest o wiele delikatniejsza niż większości olejków do masażu. Nie klei się, jest delikatny i bardzo szybko się wchłania, a to bardzo ważne. Może być używany nie tylko do masażu, ale także do codziennej pielęgnacji ciała. Pewnego rodzaju klasyką możemy z całą pewnością nazwać olejek na bazie płatków róży. Doskonale znany zapach, przyjemny chyba dla każdego ziemskiego układu oddechowego w połączeniu z łatwą do rozsmarowania, nie zostawiającą tłustych plam cieczą, to z pewnością bardzo interesująca opcja.

W przypadku kiedy nie znamy preferencji zapachowych osoby, która ma wykonać masaż, bądź zostać przez nas masowaną jedną z bezpieczniejszych opcji wydają się być olejki na bazie oleju palmowego i sojowego. Połączenie to daje bardzo subtelną kompozycję zapachową, a także zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry. Opcja mocno asekuracyjna, jednak bardzo przydatna w przypadkach, do których po prostu trzeba podejść asekuracyjnie.

Nie lada gratką będą z pewnością olejki o charakterze śródziemnomorskim

Właśnie te najczęściej przeznaczone są do masażu dolnych kończyn właśnie. Dają one chłodzący, odświeżający i odprężający efekt, który idealnie sprawdza się w przypadku masażu po całym dniu spędzonym w szpilkach czy na wysokich obcasach. Natomiast tym, co należy kategorycznie odradzić, są sztuczne środki, olejki i żele pozyskiwane syntetycznie. Nie dość, że są one zdecydowanie bardziej niezdrowe, niż produkowane w zgodzie z naturą, a ich zapach jest zazwyczaj o wiele uboższy, to bardzo często pojawia się także dodatkowy problem. Mianowicie żel w kontakcie ze skórą często zmienia się w wodę, bardzo szybko w nią wnikając, a tym samym bardzo słabo natłuszczając. W konsekwencji oczywiście do jednego masażu trzeba zużyć kilka porcji olejku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here