Jakie pieluchomajtki wybrać? Wskazania do ich stosowania

0
449

Pieluchomajtki dla dorosłych to zabezpieczenie higieniczne dla osób, które zmagają się z nietrzymaniem moczu. Jednak można stosować je również przy innych zaburzeniach. Produkt ten wyróżnia się wysoką chłonnością i komfortem użytkowania. Zobacz, jak dobrać pieluchomajtki.

Pieluchomajtki a pieluchy

Pieluchomajtki przypominają kształtem zwykłe majtki. Są jednak wykonane z wysoce chłonnych materiałów. Dzięki temu stanowią dobre zabezpieczenie przed moczem oraz innymi wydzielinami. Wiele osób myli je z pieluchami dla dorosłych. Warto jednak pamiętać, że są to dwa różne artykuły higieniczne.

Pieluchy dla dorosłych różnią się od pieluchomajtek wyglądem. Przypominają one pampersy, które zakłada się małym dzieciom. Są one zapinane na rzepy na wysokości pasa. Pieluchy są także grubsze, a tym samym bardziej chłonne. Ich wadą jest mniejszy komfort noszenia niż w przypadku pieluchomajtek. Ponadto odznaczają się one pod ubraniem.

Kto powinien zdecydować się na pieluchomajtki?

Pieluchomajtki najczęściej są wybierane przez osoby, które cierpią na nietrzymanie moczu o różnym stopniu nasilenia. Dzięki nim nie muszą się martwić o zabrudzenie bielizny lub ubrania. Pieluchomajtki są wygodne w noszeniu, a także dyskretne. Nie widać ich pod ubraniem. Dlatego osoby z nietrzymaniem moczu mogą w prosty sposób ukryć wstydliwy dla nich problem.

Niekiedy pieluchomajtki są wybierane zamiast pieluch dla dorosłych w przypadku osób leżących i niesamodzielnych. Zdarza się, że decydują się na nie seniorzy, osoby z różnymi zaburzeniami ze strony zwieraczy, a także ciężarne.

Jak zakładać pieluchomajtki?

Zakładanie pieluchomajtek nie jest trudne czy skomplikowane. Należy nałożyć je podobnie jak zwykłą bieliznę. Natomiast, aby je ściągnąć, trzeba rozerwać szew z jednej strony. Dopasowane pieluchomajtki dobrze leżą na ciele, ale nie są ciasne. W czasie ich noszenia nie powinno pojawiać się uczucie dyskomfortu.

Jak dopasować odpowiednie pieluchomajtki?

Rozmiar pieluchomajtek dobiera się na podstawie obwodu bioder. Na każdym opakowaniu producent podaje stosowną informację na ten temat oraz zakres centymetrów, na jakie można je rozciągnąć. Przed zakupem należy dokonać odpowiednich pomiarów centymetrem.

Pieluchomajtki trzeba dopasować także na podstawie ich chłonności. Taką informację również można znaleźć na opakowaniu produktu (zwykle w formie graficznej). Im wyższy stopień nietrzymania moczu, tym bardziej chłonne pieluchomajtki są potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here