Laserowe zamykanie naczynek – skuteczne zabiegi tylko z profesjonalnym sprzętem

0
393
laser naczynka

Laserowe zamykanie naczynek jest to coraz bardziej lubiany zabieg, a to za sprawą dużej skuteczności, ponieważ wiązka lasera o odpowiedniej długości fali skutecznie zamyka rozszerzone naczynka krwionośne. Zabiegi wykonywane są między innymi: na twarzy oraz nogach. Efekty są zdumiewające.

Laserowe zamykanie naczynek – co powinieneś wiedzieć o zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek jest możliwe za sprawą odpowiednio dobranych wiązek lasera o odpowiedniej długości fal, które przenikają w głąb skóry i w sposób skuteczny, a zarazem bezpieczny zamykają rozszerzone naczynka. Efekty są widoczne od razu. Warto dodać, że za sprawą takiego samego lasera istnieje możliwość usunięcia rumienia, a także trądziku różowatego. Zabieg jest najlepiej wykonać w profesjonalnej klinice z zachowaniem najwyższych standardów higieny oraz bezpieczeństwa, co wpływa na powodzenie wykonywanych usług.

Duże znaczenie ma także rodzaj używanego sprzętu. Na przykład klinika Aestetic Clinic może poszczycić się świetnej jakości laserem żółtym Quadro Star Pro Yellow o długości fali 577 nm, który jest niezwykle skuteczny w zamykanie naczynek przy minimalnej bolesności.

Efekty po wykonaniu zabiegu z użyciem lasera są spektakularne:

 • zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach lub twarzy
 • skuteczne leczenie trądziku różowatego
 • minimalizowanie blizn
 • usunięcie naczyniaków
 • minimalizowanie rumienia

Światło lasera działa głównie na hemoglobinę, dlatego podczas pobierania energii przez krew w naczyniach krwionośnych kumuluje się ciepło i dochodzi do zniszczenia ścianek naczynia, przez co możliwe jest usunięcie obumarłej tkanki naczynia z organizmu. Ten proces trwa zwykle kilka dni. Warto dodać, że emitowana wiązka lasera działa w konkretne miejsce, dlatego można taki zabieg stosować bez obawy o uszkodzenie czy naruszenie okolicznych tkanek, które są zdrowe.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest niezwykle komfortowy i trwa bardzo krótko. Właściwie jego czas jest uzależniony od liczby usuwanych naczynek i chorobowo zmienionego obszaru, na przykład naczynka pojawiające się na nosie usuwane są w około 15 minut, z kolei zniwelowanie rozszerzonych naczyń krwionośnych na nogach to około 60 minut.

Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed wykonaniem laserowego usuwania naczynek należy dokładnie oczyścić obszar, który będzie poddany zabiegowi i następnie specjalista zabezpiecza oczy pacjenta okularami ochronnymi, a na koniec dobiera odpowiednie parametry lasera do indywidualnego problemu. Czas na zabieg. Głowica lasera jest skierowana na konkretną zmianę naczyniową, by móc jak najbardziej precyzyjnie dotknąć chorobowo zmieniony obszar.

Wiązka lasera jest emitowana w miejsce, gdzie występuje naczynie czy innego rodzaju zmiana, która ma zostać usunięta. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort w postaci wzmożonego ciepła, czasami po jego wykonaniu pojawia się delikatny rumień w miejscu działania lasera. Ta zmiana zwykle ustępuje po kilku godzinach. Warto podkreślić, że naczynia, które miały większą średnicę mogą być bardziej narażone na powstawanie zmian na przykład w postaci strupka lub obrzęku.

Przeciwwskazania i zalecenia do wykonania zabiegu usuwania laserowego naczynek

Jednak, aby zabieg mógł cieszyć się pełną skutecznością warto pamiętać o kilku przeciwwskazaniach do jego wykonania. Elementarnym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, ponieważ mogą spowodować brak działania wiązki lasera. Duże znaczenie ma także przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne oraz suplementów światłouczulających. Nie powinno się w ciągu 6 miesięcy przed wykonaniem zabiegu przyjmować retinoidów doustnych ani sterydów nawet w formie kremu.

Choroby będące przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu:

 • aktywne zakażenie wirusowe HIV
 • choroba nowotworowa
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • padaczka
 • skłonność do powstawania blizn hipertroficznych
 • rozrusznik serca.

Ważne jest także dostosowanie się do pewnych wytycznych po wykonaniu zabiegu:

 • nie opalaj skóry
 • zrezygnuj ze wzmożonego wysiłku
 • używaj kremu z filtrem
 • zrezygnuj z gorących kąpieli oraz sauny

Przed wykonaniem zabiegu zawsze należy skonsultować go ze specjalistą, który dokładnie opowie o przeciwwskazaniach i zaletach laserowego zamykania naczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj