Osteopatia w Krakowskim Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Osteohelp.pl

0
76
osteopatia leczenie osteo

Osteopatia jest jedną z form leczenia manualnego, która obok fizjoterapii jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych sposobów dbania o swoją kondycję psychofizyczną. Daje możliwość diagnozowania i leczenie zarówno dzieci jak i dorosłych bazując na całościowym podejściu do zdrowia, a także wykorzystując naturalny potencjał ludzkiego organizmu w kwestii regeneracji.

Zajęcia z osteopatą z pewnością okażą się pomocne w przypadku rozmaitych kontuzji, urazów lub też przeciążeń organizmu. Warto na własnej skórze przekonać się o ich niesamowitym wpływie na ludzki organizm.

W jaki sposób wygląda terapia z osteopatą?

Bardzo istotnym elementem całej terapii jest diagnostyka problemu. Na zajęcia można uczęszczać chociażby do takiej placówki jak Krakowskie Centrum Fizjoterapii i Osteopatii. Podczas zajęć ze specjalistą diagnozowane są aspekty związane z napięciem i konsystencją tkanek, zaburzeniami narządów ruchu oraz brane są pod uwagę także inne schorzenia i dolegliwości. Diagnostyka odbywa się między innymi poprzez badanie manualne.

Zdarza się, że niektóre objawy wydają się być pozornie ze sobą nie związane- a jednak osteopatia, która zakłada holistyczne spojrzenie na organizm ludzki potrafi je ze sobą powiązać i wytłumaczyć ich występowanie tak, aby dało się jak najszybciej uporać z problemem. Ważne jest, aby wdrożyć właściwe leczenie jeszcze zanim pojawią się zmiany strukturalne w organizmie. Dodatkowo, warto także wiedzieć o tym, że:

  • Na zajęcia z osteopatą może uczęszczać każdy, gdyż jest to z definicji terapia bardzo bezpieczna i nieinwazyjna, a więc dzieci, dorośli w każdym wieku, kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, a nawet kobiety będące w połogu.
  • Zajęcia z osteopatą mogą doskonale łączyć się z innymi formami leczenia jeśli jest to zalecane- także z leczeniem chirurgicznym czy farmakologicznym.
  • Na terapię można uczęszczać także w myśl profilaktyki prozdrowotnej po to, aby nie dopuścić do powstania ciężkich zmian w organizmie na przykład w konsekwencji jakiegoś urazu lub choroby.
  • Osteopatia stanowi alternatywę dla tradycyjnej medycyny i jest całkowicie bezbolesna.

Różnego rodzaju techniki osteopatyczne

Podczas zajęć specjalista może zastosować różne techniki leczenia. Ukierunkowanie na złożoność ludzkiej czaszki, sposobu krążenia płynu mózgowo- rdzeniowego czy napięcia w obrębie czaszki stanowią osteopatię czaszkowo- krzyżową. Z kolei osteopatia wisceralna kładzie nacisk na zmniejszanie napięcia narządów wewnętrznych. Napięcie to może pojawiać się w obrębie żołądka, wątroby, serca czy też jelit. W końcu, osteopatia strukturalna koncentruje się na układzie kostnym człowieka. Pozwala więc diagnozować i leczyć różnego rodzaju bóle kostno- stawowe, bóle mięśni, a także bóle kręgosłupa.

Specjalizacje osteopatyczne

Tych specjalizacji jest naprawdę sporo. Dedykowane zajęcia są polecane nawet dla bardzo małych dzieci w okresie około niemowlęcym, a także dla starszych dzieci. Wśród innych specjalizacji można też znaleźć osteopatię uroginekologiczną, a także zajęcia dla kobiet w ciąży. Terapia z osteopatą sprawdzi się także w przypadku osób uprawiających sport, osób kontuzjowanych lub też w przypadku występowania wad postawy. Do dyspozycji pacjentów jest także osteopatia stomatologiczna, neurologiczna oraz psychosomatyczna. Alternatywą dla terapii z osteopatą są inne zajęcia takie jak fizjoterapia. Doskonale sprawdzają się one w momencie wystąpienia różnego rodzaju dysfunkcji ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here