Masz problem z utrzymaniem wzwodu? Sprawdź, co może być przyczyną!

0
1577
problem mężczyzn

Przejściowe problemy z utrzymaniem lub osiągnięciem wzwodu mogą zdarzyć się każdemu mężczyźnie. Jeśli jednak trudności te powtarzają się i uniemożliwiają odbycie stosunku przez dłuższy czas, najprawdopodobniej mamy do czynienia z zaburzeniami erekcji. Czym mogą być one spowodowane?

Termin „zaburzenia erekcji” oznacza w medycynie niezdolność do uzyskania lub utrzymania wzwodu. Inne określenia jednego z najczęstszych problemów natury seksualnej, z jakimi mierzą się mężczyźni, to zaburzenia wzwodu, dysfunkcja erekcyjna, męskie zaburzenie erekcyjne oraz, od 1992 roku uznane za niewłaściwe i implikujące nieodwracalność problemu – impotencja i zaburzenia potencji. Problemy z utrzymaniem wzwodu są tymczasem w większości odwracalne, wymagają jednak odpowiedniej diagnozy, znalezienia przyczyny ich występowania oraz podjęcia kroków w celu poprawy stanu rzeczy w odpowiedni dla danego przypadku sposób.

Diagnostyka zaburzeń erekcji

Trudności z utrzymaniem wzwodu mogą być źródłem wielu frustracji. Jeśli problem ten powtarza się regularnie i nie pozwala na satysfakcjonujące zbliżenia, wywołuje to szereg problemów, zaczynając od spadku samooceny mężczyzny, poprzez pogorszenie relacji partnerskich, a kończąc na obawach o stan zdrowia. Co może być przyczyną występowania zaburzeń erekcji i co można zrobić, by powrócić do sprawności seksualnej?

Przyczyny występowania zaburzeń erekcji dzielimy na te o podłożu psychogennym, związanym z psychiką mężczyzny oraz fizycznym, czyli organicznym. W wielu przypadkach typ czynników wpływających na zaburzenia wzwodu może nie być jednoznaczny, a stan psychiczny może iść w parze z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu organizmu, tak więc czynnikami organicznymi.

Do organicznych przyczyn występowania zaburzeń erekcji zaliczamy choroby narządów i układów, np. zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego, serca, problemy związane z ciśnieniem krwi, pracą tarczycy i układu hormonalnego, cukrzycę, otyłość i inne problemy zdrowotne, w tym somatyczne objawy czynników psychogennych. Do psychogennych czynników mających wpływ na pojawienie się zaburzeń erekcji zaliczamy stres, depresję i stany depresyjne, nieleczone lęki i inne zaburzenia psychiczne, ale także tłumione, indywidualne potrzeby seksualne, trudności w komunikacji między partnerami wywołujące frustracje i wpływające na jakość kontaktów w relacji.

Czynniki te mogą występować łącznie lub pojedynczo. Jeśli w ostatnim czasie intensywnie pracujemy, a praca ta jest źródłem stresu, nieustannego napięcia i frustracji, istnieje duża szansa, że długotrwała presja wpłynie na sprawność seksualną, podobnie jak brak regularnej aktywności fizycznej, zaburzenia snu, niezdrowa dieta, używki oraz nieleczone choroby serca, zaburzenia metaboliczne, cukrzyca i znaczna nadwaga.

Kłopoty w uzyskaniu erekcji warto skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, który może w razie potrzeby skierować pacjenta do lekarza urologa, kardiologa, endokrynologa lub psychologa.

Sposoby na problemy z erekcją

Jeśli zaburzenia erekcji nie są związane z poważniejszymi problemami zdrowotnymi, wprowadzenie nawet niewielkich zmian do codziennego życia ma szansę poprawić sprawność seksualną mężczyzny. Czynnikiem wpływającym pozytywnie na samopoczucie jest między innymi dieta bogata w białko, zdrowe tłuszcze i kwasy omega-3 oraz witaminy z grupy B. Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej która usprawnia krążenie, także zwiększa szanse na udany stosunek. Ponadto, do korzystnych dla relacji w łóżku czynników przyczynia się również rezygnacja z palenia papierosów, ograniczenie picia alkoholu, wprowadzenie urozmaiceń do sypialni – zabawek erotycznych, nowych pozycji oraz budowanie nastroju między partnerami.

W celu wyeliminowania zaburzeń erekcji warto sprawdzić również dostępne bez recepty leki zawierające syldenafil, takie jak Mensil. Działanie syldenafilu polega na wspomaganiu fizjologicznych procesów prowadzących do uzyskania wzwodu, poprzez rozkurcz naczyń krwionośnych prącia. Ma to miejsce jedynie pod wpływem bodźca wywołującego podniecenie, tak więc nie ma obaw wystąpienia wzwodu w nieodpowiednim momencie.

Odnalezienie przyczyny zaburzeń erekcji pozwala na podjęcie kroków w celu jej skutecznego wyeliminowania i odzyskania radości z życia seksualnego.

 

Mensil, 25 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Postać farmaceutyczna: tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Mensil jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Mensil niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP), nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne podawanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (np. azotynem amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu, nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkt leczniczy Mensil jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteric anterior ischemic optic neuropaty, NAION), niezależnie o tego, czy miało to związek z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Bibliografia:

    1. Grabski B i in. Zaburzenia erekcji. Medycyna praktyczna.
    2. https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji. Data dostępu: 14.07.2021 r.
    3. Charakterystyka Produktu Leczniczego Mensil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj