Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

0
199
przeszczep włosów

Przebyte choroby, predyspozycje genetyczne, stres, niewłaściwy tryb życia i zaburzenia hormonalne to czynnikami mogące powodować nadmierne wypadanie włosów. Jest to poważny problem, z którym zmaga się coraz większa liczba osób. Z pomocą wkracza współczesna medycyna oraz przeszczep włosów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Przeszczep włosów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób zmaga się z łysieniem. Jest to niestety bardzo dokuczliwy i nieprzyjemny problem, który może spowodować niską samoocenę. Na szczęście dzięki obszernej wiedzy i doświadczeniu specjalistów można skutecznie i trwale rozwiązać ten problem. Osoby, które zdecydowały się na przeszczep włosów, przekonały się, że jest to jedna z najlepszych decyzji w ich życiu.

Transplantacja włosów jest procesem, który polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z tyłu głowy oraz/lub boków, do miejsca dotkniętego łysieniem. Nie jest to chemiczna procedura ani ingerencja w naturalne procesy organizmu. Efekt przeszczepu jest trwały, co oznacza, że przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną. Przeszczepione włosy są odporne na działanie dihydrotestosteronu, czyli hormonu, który jest odpowiedzialny za miniaturyzację mieszków włosowych.

Zastanawiasz się, co powoduje łysienie? Może ono mieć różne przyczyny. Przeważnie odpowiada za nie zbyt duże stężenie hormonu DHT. Zabieg transplantacji włosów jest jednak trwały i niezależny od poziomu DHT. Więcej informacji na temat włosów znajdziesz na stronie przeszczczepywlosow.pl.

Przeszczep włosów metodą FUE oraz DHI

Metody wykonywania zabiegu przeszczepu włosów różnią się, a obecnie najczęściej wykonywana metoda to FUE. Zależnie od rodzaju łysienia i płci istnieje możliwość wyboru drugiej metody, czyli DHI. Obie metody różnią się sposobem pobierania, jak również czasem rekonwalescencji. Każdy, kto decyduje się na przeszczepienie włosów, powinien wiedzieć o różnicach i korzyściach wypływających z poszczególnej metody.

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów metodą FUE i DHI?

Przeszczep włosów FUE polega na przenoszeniu poszczególnych mieszków włosowych w wyłysiałe miejsca. Metoda ta nie tworzy nacięć, blizn lub brzydko wyglądających śladów pozabiegowych. Bardzo dużymi plusami tej metody są szybki czas rekonwalescencji, naturalnie wyglądające włosy i bezpieczeństwo. Metoda DHI jest podobna do FUE, jednak główna różnica to brak konieczności golenia obszaru pobierania mieszków włosowych.

Czy zabieg przeszczepu włosów jest skuteczny?

Przeszczep jest uważany za najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób. Efekt końcowy to naturalnie wyglądające zagęszczenie włosów, które są zdrowe. Transplantacja włosów jest trwałym sposobem, który pozwala zrezygnować ze stosowania syntetycznych zamienników włosów (np. peruki, tupeciki).

Trzeba jednak pamiętać, że tylko korzystanie z usług prawdziwych ekspertów medycyny estetycznej pozwoli osiągnąć odpowiednie rezultaty. Jeśli należysz do grona ponad 70% mężczyzn i 40% kobiet, których dotyczy problem nadmiernego łysienia, rozwiązaniem Twojego problemu jest transplantacja włosów. Specjaliści prawidłowo zdiagnozują problem, kwalifikując do zabiegu, a następnie z największą starannością wykonają przeszczep włosów, który pozwoli Ci cieszyć się wymarzonym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj