Czy leki na przeziębienie naprawdę działają?

1
463
układ krążenia witaminy

Chyba każdy spotkał się w swoim życiu ze stwierdzeniem, że nieleczone przeziębienie trwa tydzień, a leczone siedem dni. Jest to zdecydowanie odmienna teoria na temat kuracji stanu przeziębienia organizmu, niż te które można bardzo często obserwować w reklamach telewizyjnych. Audiowizualne spoty reklamowe bardzo często promują lek na przeziębienie, który ma gwarantować całkowite wyleczenie chorego  w przeciągu jednego dnia.

Skąd zatem można wiedzieć po której stronie leży prawda?

Odpowiedz właściwa nie może być w tym przypadku jednoznaczna, ponieważ czas leczenia przeziębienia jest przede wszystkim uzależniony od stanu zaawansowania wirusa, który stara się opanować organizm. W momencie kiedy dana osoba czuje, iż zaczyna boleć ją głowa i delikatnie pobolewa gardło i w tym momencie zaaplikuje sobie przed snem reklamowany specyfik może okazać się, iż rzeczywiście na następny dzień będzie się czuła wyśmienicie.

Nie należy jednak popadać z tego powodu w euforię, gdyż prawdziwy rezultat można oceniać dopiero po paru dniach. Jeśli objawy nie powrócą, wówczas można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że choroba była zbyt słaba dla zaaplikowanego lekarstwa. Gorzej jednak kiedy po trzech, czy czterech dniach okaże się, iż ta sama osoba wróciła do domu nie tylko z lekkimi bólami, ale ze stanem podgorączkowym i zakatarzonym nosem.

W takim przypadku można mówić jedynie o zakamuflowaniu objawów choroby, podczas kiedy ona sama sukcesywnie rozwijała się w organizmie by ostatecznie zaatakować ze wzmożona siłą. Jeżeli natomiast zaczynamy sięgać po apteczne specyfiki dopiero w chwili kiedy stan naszego zdrowia jest już bardzo kiepski wtedy raczej nie warto liczyć na to, że lekarstwa umożliwią nam odzyskanie genialnej kondycji już następnego dnia.

Gdy w grę wchodzi gorączka, zawalone gardło i zatkany nos, tydzień będzie niezbędnym czasem na poprawę stanu zdrowia.  Nawet jeżeli już po trzech dniach poczujemy się zdecydowanie lepiej, a gorączka minie, nie warto od razu uznać kurację za zakończoną, ponieważ może to być dopiero moment ustąpienia objawów, od którego do stanu całkowitego wyleczenia potrzeba jeszcze paru dni, aby choroba została całkowicie pokonana.

 

1 KOMENTARZ

  1. Leki na przeziębienie nie dizłają i tyle. Działają za to ćwiczenia oddechowe, cebula czosnek, cytryna, niejedzenie w czasie choroby! taka jest prawda!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here