Sen – najstarszy kosmetyk świata

0
986
zdrowe spanie, jak spać

Sen to najlepszy kosmetyk – to prawda powtarzana już przez nasze babcie. Jak ważny jest sen dla wyglądu naszej skóry, wie każdy, komu zdarzyło się zarwanie nocy czy też niedosypianie przez kilka kolejnych dni. Jak wykorzystać w pełni nasz sen dla urody? Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które sprawią, że sen będzie naszym sprzymierzeńcem.

Sen jest bardzo istotny dla zachowania dobrego wyglądu. Pamiętam, że jako dwudziestolatka wyglądałam tak samo, czy spałam, czy nie. Niestety po przekroczeniu trzydziestki moja skóra nie wygląda już tak dobrze po nieprzespanej nocy, a pod oczami zauważam wyraźniejsze zmarszczki.

Dlatego też, aby rano spojrzeć w lustro z zadowoleniem, powinniśmy spać od 7 do 9 godzin. W nocy w skórze zachodzą procesy regeneracyjne. Mięśnie twarzy są rozluźnione, a skóra lepiej ukrwiona. Szybciej usuwane są toksyny, a składniki odżywcze lepiej się wchłaniają.

Śpij na plecach

Bardzo ważna jest pozycja, którą przyjmujemy podczas snu. Niestety tak lubiane przeze mnie spanie na brzuchu, czy na boku, może powodować pojawianie się nowych zmarszczek. Szczególnie zagrożone są okolice oczu i skóra na dekolcie.

Najlepszą dla naszej skóry pozycją do spania jest pozycja na wznak. Od jakiegoś czasu próbuję się na nią przestawić, ale niestety nie jestem w stanie zasnąć w takiej pozycji. Może jednak w końcu się uda. Nie poddaję się:)

Poczuj się jak królowa w satynie

Spanie z twarzą przyciśniętą do poduszki powoduje powstawanie nowych zmarszczek i „odcisków” na skórze twarzy. Z wiekiem, kiedy skóra traci swoją jędrność, te zagniecenia są dużo bardziej widoczne i nie znikają od razu po wstaniu z łóżka. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawienie sobie satynowej bądź jedwabnej powłoczki na poduszkę. Satyna czy jedwab są dużo bardziej delikatne niż inne tkaniny używane do produkcji pościeli. Dzięki temu nie powodują powstawania nowych zmarszczek. Ponadto nie wchłaniają kremów, które nałożyłyśmy przed snem, w przeciwieństwie do bawełnianych powłoczek.

Satynowa czy jedwabna powłoczka ma dodatkowo tę zaletę, że włosy nie zahaczają o powierzchnię powłoczki, co zapobiega ich łamaniu się i puszeniu.

Pamiętaj o zmyciu makijażu

Pamiętaj, żeby zawsze przed pójściem do łóżka zmyć z twarzy makijaż. Jest to niezwykle ważne. Jeżeli kładziemy się w makijażu, odbieramy naszej skórze szansę na regenerację, która jest najsilniejsza właśnie podczas snu. Nasze pory się zatykają, skóra staje się przesuszona, szara i skłonna do wyprysków. Niezmywanie makijażu może nas bardzo szybko postarzeć.

Po zmyciu makijażu przemyj twarz, szyję i dekolt tonikiem, który przywróci naszej skórze właściwe PH.

Zepnij włosy

Często powstają dylematy: spać w spiętych czy w rozpuszczonych włosach. Zarówno dla naszych włosów, jak i dla skóry twarzy lepiej będzie, jeżeli zwiążemy luźno włosy, na przykład w koczek na czubku głowy. Włosy będą miały wtedy mniejszą możliwość łamania się i nie będą miały styczności ze skórą twarzy. Na włosach często bowiem gromadzą się zanieczyszczenia, które mogą powodować powstawanie wyprysków na naszej twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj