Lecytyna – twój sposób na zdrowie

0
723

Lecytyna kojarzy się przede wszystkim z poprawą pamięci, a tym samym wydaje nam się, że przydatna jest tylko osobom starszym. W rzeczywistości jednak posiada o wiele więcej zalet. Można nawet powiedzieć, że jest ona wyjątkową substancją, ponieważ łączy dietetyczne, fizjologiczne i farmaceutyczne funkcje w jednym.

Składniki odżywcze zawarte w lecytynie

Lecytyna ma w sobie sporo witaminy B i przeciwutleniaczy, które odżywiają naszą skórę i włosy. Dzięki niej komórki naszego organizmu mogą funkcjonować prawidłowo. Często nazywana jest „pogromcą tłuszczu”, ponieważ wspomaga proces odchudzania i bierze udział w przemianie materii.

Ponadto zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które niezbędne są do wytwarzania substancji przeciwzapalnych, tym samym ona wpływa na naszą odporność. Dba również o prawidłowy poziom cholesterolu w organizmie. Oczywiście jej cenną zaletą jest to, iż wpływa na poprawę koncentracji. Wiedzą o tym szczególnie młodzi ludzie, których czeka intensywny wysiłek umysłowy, np. podczas egzaminów na studiach.

Działanie lecznicze lecytyny

Warto wspomnieć, że lecytyna spożyta wraz z miodem ma lekko uspokajające działanie, dlatego jest polecana starszym osobom, które znajdują się w depresyjnych stanach. Swoje zastosowanie znajdzie także u ludzi aktywnych fizycznie, czy sportowców, gdyż pomaga zmniejszyć bóle stawów i pozbyć się kontuzji.

Lecytyna jest substancją naturalną, która znajduje się w naszym organizmie, jest częścią błon komórkowych, jednak warto pomyśleć o tym, by dodatkowo przyjmować ją w postaci suplementów diety. Często zapracowani i zagonieni od rana do wieczora zapominamy o tym, że zdrowie mamy tylko jedno i że musimy je wspomóc. Zanim jednak udamy się do apteki w celu zakupu jakichkolwiek produktów witaminowych skonsultujmy się ze swoim lekarzem. Pomoże on nam wybrać odpowiednie preparaty, które wesprą nasz organizm i stwierdzi, czego nam potrzeba.

W końcu nie chodzi o to, by brać obojętnie jakie witaminy garściami, a by skutecznie poprawić swoje samopoczucie i zminimalizować zagrożenie chorobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj