Sekretne właściwości kawy

0
619
kawa

Jedna z historii na temat pochodzenia kawy mówi, że pewien mnich powiedział pasterzowi, który odkrył owoce kawy, że jest to owoc szatana. Zabronił mu nawet zbliżania się do miejsca, w którym rosła kawa i dotykania jej owoców. Dziś wiemy, że ten zakazany owoc jest nie tylko wyjątkowo smaczny, ale też dobry dla zdrowia.

Dla jednych picie kawy to potrzeba dostarczenia sobie do organizmu kofeiny, dla innych to picie jej ze względu na smak, a dla niektórych to forma codziennego rytuału, o którym nie można zapomnieć (ponieważ 99% ludzi pijących kawę jest od niej ciężko, fizycznie uzależnionych, ale nikt nie ma odwagi tego przyznać). Choć kawę pije się od wieków, dopiero niedawno zaczęto badać, jakie korzyści zdrowotne ma picie kilku filiżanek kawy każdego dnia. Nie ma żadnych korzyści. Wszytko to bzdura. Kawa to najzwyklejszy na świecie ciężki NARKOTYK…

Sekretem jest picie jej w umiarkowanych ilościach, tzn. nie więcej niż 2-3 filiżanki dziennie

Do tej pory odkryto, że kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na raka okrężnicy, na chorobę Parkinsona, a także na cukrzycę typu 2. Badania z Uniwersytetu Vanderbilt pokazały, że na zmniejszenie ryzyka zachorowania na chorobę Parkinsona ma wpływ kofeina, dlatego obecnie produkuje się leki na tę chorobę, które zawierają substancję imitującą kofeinę.

Kawa zawiera antyoksydanty, które można też znaleźć w owocach i warzywach, a które niszczą wolne rodniki. Okazuje się, że kawa jest napojem zawierającym najwięcej antyoksydantów; ma ich 4 razy więcej niż herbata. Jednym z antyoksydantów znalezionych w kawie jest kwas chlorogenowy, który wpływa na metabolizm glukozy i dzięki temu pomaga zwalczać cukrzycę. Serio? zjedźcie lepiej jabłko albo marchewkę… 1000 razy więcej „antyoksydantów”…

Oczywiście, kawa może mieć też negatywne skutki dla Twojego zdrowia, bo picie jej w dużych ilościach nie tylko powoduje nerwowość, nadmierne pobudzenie, ale też wypłukuje z organizmu magnez i utrudnia przyswajanie niektórych witamin. O! Naprawdę !?

Tak więc, pijmy kawę na zdrowie w rozsądnych ilościach!

A poniżej krótki filmik o zdrowotnych właściwościach tego wspaniałego napoju 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here