Niezbędny suplement diety – Tran

0
939
tran

Choć teoretycznie, dobrze zbilansowana i zdrowa dieta powinna dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji, w praktyce bardzo ciężko to osiągnąć.

Głównie dlatego koncerny farmakologiczne prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na sprzedanie nam produktów, bez których nasze ciało doskonale sobie poradzi.

Niemniej istnieje bardzo wąska grupa suplementów. których codzienne stosowanie powinnyśmy przemyśleć nie tylko dla dobrego samopoczucia, pięknej sylwetki i urody- ale przede wszystkim dla zdrowia- naszego i naszych rodzin.

Do takich specyfików należy znienawidzony przez większość nas w dzieciństwie tran.

Badania przeprowadzone w klinice kardiologii i epidemiologii w Harwardzie potwierdzają, że tran to jedyny suplement diety, który jest w stanie zapobiegać chorobom układu krążenia i układu sercowego, a także zgonom spowodowanym złą praca serca. Odpowiadają za to kwasy tłuszczowe Omega 3, (znane również jako EPA i DHA). Można je znaleźć między innymi w:

  • łososiu,
  • tuńczyku
  • makreli
  • i innych rybach.

Inne korzyści wynikające z uzupełniania ilości kwasów Omega 3 w diecie, obejmują:

  • obniżanie ciśnienia krwi
  • obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi.
  • obniżenie lub całkowite zapobieganie zawałom serca
  • łagodzenie depresji
  • zapobieganie chorobom układu nerwowego.

Ponieważ większość z nas nie dostarcza odpowiedniej ilości kwasów Omega 3 w diecie, naukowcy zalecają stosowanie codziennej suplementacji w wysokości 1,000 mg EPA i DHA.

Obecnie, gdy tran w kapsułkach jest powszechnie dostępny, nie powinnyśmy mieć z tym problemu, niemniej zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź zawartość poszczególnych substancji na etykiecie. Warto zauważyć, ze kwasy Omega 3 zawarte w tranie nie tylko doskonale chronią serce, ale także wspaniale pielęgnują kondycję skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo, autorzy „Diety Płaskiego Brzucha” przypisują im ogromne znaczenie wyszczuplające okolice talii.

Jeżeli nawet po połknięciu drażetki z tranem nie czujesz się komfortowo i czujesz jego smak w ustach, spróbuj przechowywać lek w zamrażalniku i przyjmować go jedynie w trakcie trwania posiłku. nie rozgryzaj kapsułki i popijaj ją dużą ilością płynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj