Woda alkaliczna – jak ją uzyskać? – to nurtujace wiele osób pytanie

0
846
woda alkaliczna

Jak już z pewnością wiesz woda alkaliczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ludzie często jeszcze żyją w przekonaniu, ze woda mineralna najczęściej reklamowana w telewizji jest najlepsza dla zdrowia. Ludzie wręcz boja się pić wody z kranu. Jednak prawda jest taka, że w wielu miejscach woda prosto z kranu może okazać się lepsza od tej kupowanej w sklepie. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział jak uzyskać odpowiednia wodą – żywą wodę czyli taką która będzie korzystnie wpływać na twoje ciało i umysł. W najbliższym czasie zrobimy porównanie polskich wód mineralnych i ukażemy różnice w rodzaju wody a także ich właściwościach.

Pytanie podstawowe brzmi. Jak woda jest najlepsza? Po pierwsze ma być to woda czysta czyli taka w której nie ma fizycznych i chemicznych zanieczyszczeń. Ważne też jest aby nie była biologicznie zanieczyszczoną. Musi mieć też postać wolną od słodzików czy innych ulepszaczy. Jeżeli mamy już do czynienia z taką wodą aby można było mówić że jest alkaliczna musi mieć pH przynajmniej 7,4. A idealna dla naszego zdrowia będzie taka która będzie miała pH powyżej 9. Drugim czynnikiem który wpływa na jakość wody jest wskaźnik ORP. Ważne żeby ładunek elektryczny wody był ujemny.

Pytanie brzmi skąd wziąć taką wodę. Są właściwie 4 sprawdzone sposoby.

  1. Naturalnie występuje w przyrodzie i pochodzi z topniejących lodowców – niestety możemy nie mieć do niej dostępu a często ta sprzedawana w sklepie ma niepotrzebne barwniki czy substancje chemiczne nadające jej smak przez co traci swoją moc. Woda z lodowca jest formą żywej wody, której tak niewiele jest w naturalnym środkowisku.
  2. Krople pH są najtańszym i najprostszym sposobem uzyskania wody alkalicznej. Warto odwiedzić nasz sklep aby odnaleźć  tam kropelki które zmienią twoją wodę w alkaliczną i nadadzą jej właściwości żywej wody.
  3. Przenośne alkalizatory wody które umożliwiają uzyskanie wody alkalicznej bez procesu jonizacji wody z uzyciem energii elektrycznej. Przykładem takiego urządzenia jest Alkaline Water Jug to proste i efektywne rozwiązanie, które pozwala otrzymać Ci czystą alkaliczną wodę o wspaniałej jakości. Dzięki prostemu w użyciu Alkaline Water Jug możesz nie tylko sprawić, by woda z Twojego kranu osiągnęła znakomite pH na poziomie 8, ale także wypłukujesz wszystkie nieczystości, które się w niej znajdują. Oczywiście nie jest to proces doskonałej filtracji ale takiej, która w znaczny sposób oczyszcza wodę. Działanie jego jest proste najpierw woda przepuszczana jest przez serię filtrów, a następnie ląduje w „basenie” z alalicznymi minerałami (Magnez, Wapń, Potas, Sód)
  4. Zaawansowane technologicznie urządzenia do alkalizacji wody to urządzenia wykorzystujący energię elektryczną w celu otrzymania z wody (głównie z kranu) alkalicznej oraz kwasowej. Woda zasadowa jak już wiesz posiada doskonałe wartości zdrowotne a woda kwasowa może zostać użyta jako np. detergent. Często przepływowe jonizatory wody używane są razem z systemem filtracji wody więc oprócz odpowiedniego pH, ładunku ORP są oczyszczone z metali ciężkich, zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju czy chloru. Oczywiście wkłady w takich filtrach się zużywają i wymaga to co jakiś czas ich wymiany. Wygoda jest taka, ze wodę alkaliczną otrzymujemy natychmiast odkręcając osobny kranik.
  5. Jonizatory wody wykorzystujący proces jonizacji wody, który nie podłącza się bezpośrednio do sieci wodociągowej. Alkalizator taki przeważnie dość  długo przeprowadza taki proces jonizacji i nie posiada filtrów wiec zastosowanie wody bezpośrednio z kranu czasami jest niemożliwe z uwagi na wysoki poziom chloru czy zanieczyszczeń.

Podsumowując w zależności od twoich potrzeb i możliwości finansowych radzimy na początku spróbować kropli lub ewentualnie przenośnego alkalizatora wody. Jeżeli masz środki to możesz zainwestować w przepływowy jonizator ale tutaj musisz liczyć się z wydatkiem przeważnie 3000-10000 zł w zależności od marki i zastosowanych technologii. Tutaj także co jakiś czas będziesz musiał wymieniać filtr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj